GEÇMİŞLE BUGÜN AYNI TUVALDE…

Nebahat Timur Tokgöz’ün Değişim 1 sergisi Mavi Sanat Odasında düzenlenen kokteylde...

GEÇMİŞLE BUGÜN AYNI TUVALDE…
Nebahat Timur Tokgöz’ün Değişim 1 sergisi Mavi Sanat Odasında düzenlenen kokteylde sanatseverlerle buluştu.

Özel Bir Bankadan emekli olduktan sonra 1999 yılında Bodrum’a yerleşen Nebahat Timur Tokgöz, ressam Ayla Eriş’ten resim dersleri aldı. 8. kişisel sergisini Ekşi restoran’daki Mavi sanat Odasında açan Nebahat Timur Tokgöz, Karia medeniyetiyle günümüz medeniyetini aynı tuval üzerinde resmediyor.

Değişim 1 adını verdiği serginin ikincisini 18 Ağustos’ta Dibeklihan’da sanatseverlerin beğenisine sunacak olan ressam Nebahat Timur Tokgöz sergisiyle ilgili şunları söyledi:

“Biz geçmişte yapılan yapılara hayranlıkla bakıyoruz. Acaba 3012’de de bu eserlere aynı hayranlıkla bakabilecek miyiz' Resimlerimin içinde fotoğraf makinesi, bilgisayar gibi günümüzün objelerini de kullandım. Bunların ikisinin beraber gitmesi gerektiğini düşündüm. İkisini de kullanmamız lazım, doğruya, iyiye ve güzele ulaşmak için.”

Mavi sanat Atölyesinin yöneticisi Şule Kükrer aslında şehir plancısı olduğunu, bu atölyeyi 40 yaşından sonra yapmak istediklerini gerçekleştirdiği bir mekân olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Kükrer, Nebahat Timur Tokgöz sergisi ile ilgili olarak “Geçmişle bugünü aynı tuvalde estetik kurallar çerçevesinde buluşturuyor. Sergiye ilgi oldukça yoğun, bundan son derece mutluyum” dedi.

Değişim 1 sergisinde 36 adet eser bulunuyor, bunlardan 21 tanesinde resimsel bütünlük mevcut. Sergi 15 Ağustos’a kadar açık kalacak.