Gemi Yanaşmada Hareketlilik Sürüyor

Malta bayraklı "Star Flyer" adlı kruvaziyer ve “Dream” adlı lüks yat, Bodrum’a geldi.

Gemi Yanaşmada Hareketlilik Sürüyor

Rodos Limanı'ndan gelerek Bodrum Cruise Port İskelesi'ne yanaşan 72 metrelik yolcu gemisinde çoğunluğu ABD, İngiliz, Almanya ve Fransız 116 yolcu ile 73 personel bulunuyor. Gemiden inen yolcular, gümrük işlemlerinin ardından Paşatarlası, Kumbahçe ve Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyüş ve alışveriş yaptı. Bazıları da Bodrum kıyılarında denize girdi, tarihi alanları gezdi. Kruvaziyerin akşam saatlerinde Dalyan Limanı'na hareket edeceği belirtildi.

YAKIT ALMAK İÇİN GELDİ

Geçmiş yıllarda yakıt almak için sık sık Bodrum’a gelen Dream” isimli ultra lüks yat, yeniden ilçeye geldi. 1997 yılında Türkiye'de üretildiği öğrenilen 106 metre uzunluğundaki lüks motoryat, İçmeler açıklarına demirledi. Yata geçtiğimiz yıllarda 220 bin ile 255 bin litre arasında yakıt ikmali yapılmıştı. 

5 YILDIZLI OTELDEN FARKSIZ

İlk olarak yolcu gemisi olarak üretilip bir süre kullanılan ardından modernize edildikten sonra özel yat olarak kullanılmaya başlanan Dream'in içerisi ise 5 yıldızlı otelden farksız. İçerisinde savuna, spa, hamam bulunurken, su sporları ürünlerini de barındırıyor. 2 restoran, bir gece clubü olan yatta, açık ve kapalı yüzme havuzu ve spor salonu da bulunuyor.