Genç Kadın Yaşama Tutunamadı

Bodrum’da Karaciğer rahatsızlığı sebebiyle organ nakli olan 33 yaşındaki Seçil Sayar Üncü, yaşama tutunamadı.

Genç Kadın Yaşama Tutunamadı

Edinilen bilgiye göre Bodrum’un Kumköy Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Seçil Sayar Üncü, geçen 27 Ocak’ta mide kanaması şikayetiyle gittiği hastanede karaciğerinde lezyon olduğunu öğrendi. 

Bir süre tedavi gören Sayar’a 11 Mart tarihinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Merkezi Organ Nakli Merkezi’nde karaciğer nakli yapıldı. Nakil sonrası tedavisi devam eden Sayar, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Üncü’nün vefatı yakınları ve sevenlerini yasa boğdu. Cenazesinin bugün Kumköy Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi. 

Eşi Ümit Üncü ile birlikte deve güreşi tutkunu olan genç kadın, develeri Gavlı ile güreşlere de katılıyordu. 

DEVE TUTKUSUNU ANLATMIŞTI

Anaokulu öğretmenliği mezunu olan Seçil Sayar’ın deve tutkusu, 2018 yılında haberleştirilmişti.  Ünlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devecilik işine küçük yaşlarda amcası sayesinde merak sardığını ve kendisini bildi bileli civardaki deve güreşlerinin tamamı takip ettiğini ifade ederek “Evlendikten sonra eşimle bir deve almaya karar verdik. Kayınpederimin de desteğiyle bir deve aldık. O da bizi teşvik etti. Gayrimenkul alım satım işi yapıyorum ancak hobi olarak arta kalan zamanlarda deveyle ilgilenip, güreşlere gidiyoruz. Devenin bakımı ve zapt edilmesi zor, dilinden anlayıp, onu sevmek gerekir. 

Güreşlere gittiğimde beni sahada gören erkek deveciler önce şaşırıyor, daha sonra da destek veriyor.  Genel olarak devecilik işini kadınlar değil, erkekler yapıyor. Beni sahada gördükleri zaman şaşırıyorlar. Tebrik edenler de oluyor, 'Bir kadın olarak bravo' diyenler de. Genelde kadınlar develerden korktuğu için yanına yaklaşamıyorlar, uzak duruyorlar ama bence onu sevdiğinizi ilettikten sonra hiç korkulacak bir tarafı yok. Bence kadınların da ön planda olması çok daha güzel. Önce bu işi sevip deveciliği merak etmek lazım.

Deve figürlerinin yer aldığı birçok eşyam var. Eşim bana Sevgililer Günü'nde özel yaptırdığı deve kolyesi aldı. Benim her şeyimde deve vardır. Anahtarlığımda, çantalarımda, el işlerimde ve süslemelerimde deve figürleri yer alır."