Genç Veterinerler Diploma Aldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi’nde 2. dönem öğrenciler için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Genç Veterinerler Diploma Aldı

Törene Milas Kaymakam Vekili Mustafa Emre Kılıç, Milas Belediye Başkan Vekili İsmail Altın, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Salih Kılıç, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abuzer Kızıl, Milas Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın, Milas KYK Müdürü Serkan Acarsoy, Milas İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kırova, Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, davetliler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Yörük Türkmen Derneği Başkanı Veteriner Hekim Mevlüt Kiriş önderliğinde yapılan halk oyunları gösterisi ve fakülte öğrencilerinin hazırladığı Müzik dinletisinin ardından, fakülte birincisi Kadir Öksüzoğlu konuşması ile devam etti.

Açılış konuşmasında ise Veteriner Hekimlik mesleğinin önemine değinen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı; 

“Bugün ülkemizde 32 Veteriner Fakültesi eğitime devam etmektedir. 2015 yılında kurulan fakültemizin 5 Bölüm, 22 Anabilim Dalı ve yaklaşık 300 öğrencisi bulunmakta ve öğrenci tercihlerinde ilk 10’da yer almaktadır. Fakültemiz, çağdaş eğitim ve öğretim ilkeleri ile yetişen, edindiği bilgileri toplum yararına kullanan, mesleki açıdan yetkin veteriner hekimler yetiştirme misyonu ve ‘Tek sağlık’ kavramıyla ifade olunan sağlıklı hayvan, sağlıklı gıda, sağlıklı insan, sağlıklı çevre hedefiyle toplumsal refahın oluşmasında rol alan, kaliteli hizmet ve eğitimi ilke edinen bir fakülte olma vizyonu ile hareket etmektedir. Sevgili öğrencilerim, Veteriner Hekimlik Mesleğine sizleri hazırladığımız bu yolculukta üniversitemiz ve hocalarınız daima sizlerle beraber yürüyecektir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, Milas Belediye Başkan Vekili İsmail Altın ve Milas Kaymakam Vekili Mustafa Emre Kılıç’ta birer konuşma yaptılar.

Tören, öğrencilerin diplomalarını alıp, meslek yemini yapmalarının ardından, kep atmasıyla sona erdi. Protokol üyeleri Sanatsal Anatomi Sergisi’ni gezdikten sonra, Veteriner Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan konseri dinleyerek öğrencilerin coşkusuna ortak oldular.