Güçbirliği Derneği İlk Yönetimini Seçti

4 ay önce kurulan Bodrum Güçbirliği Derneği, ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Hemen ardından seçilen yönetim kurulu, ilk toplantısında görev dağılımını yaptı. Serdar Kayhan yönetim kurulu başkanı olurken, yönetimde yer alan 5 ismin 4 ayrı siyasi parti üyesi olması dikkat çekti.

Güçbirliği Derneği İlk Yönetimini Seçti

4 ay önce kurulun Bodrum Güçbirliği Derneği, ilk genel kurulun ardından yönetimini belirledi. Yapılan yönetim kurulu toplantısında Türkiye Yelken Federasyonu Muğla İl Temsilcisi ve yenilenebilir enerji uzmanı Serdar Kayhan, Yönetim Kurulu başkanı oldu. İşadamı Seha Ergene başkan yardımcısı olurken, turizmci Hüseyin Softa sayman, gazeteci Alp Arbak Genel Sekreter, Gayrımenkul danışmanı Fırat Atılgan da yönetim kurulu üyesi oldu.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ ATATÜRK, BODRUM VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Dernek yönetim kurulu ilk toplantısında bir manifesto kaleme aldı. Manifestoda kırmızı çizgi olarak Türkiye Cumhuriyeti, Devleti, Türk Milleti, Atatürk ve Bodrum belirlendi. Bu olgulara hizmet edecek tüm kişi ve kurumlara destek verileceği belirtilen manifestoda, her türlü zarar verecek girişimin de karşısında olunacağı mesajı verildi. 

BODRUM’UN SİYASET ÜSTÜ ANLAYIŞ VE HİZMETE İHTİYACI VAR

Yönetim Kurulunda yer alan 5 ismin dördünün AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti üyesi olduğunu açıklayan Serdar Kayhan; "Derneğimizin amacı sadece Bodrum. Çünkü biz Bodrum’un gücünü çok iyi biliyoruz. Derneğimizin faaliyeti siyaset üstü olacak. Bodrum’un siyaset üstü bir yönetim anlayışına ihtiyacı var. Hepimiz Bodrum aşığı insanlarız. Bodrum’un yararına olacak tüm hizmet ve projelerin sonuna kadar destekçisi olup, biz de dernek olarak hizmet ve projeler üreteceğiz. Ancak Bodrum’a zarar veren her kim olursa olsun, karşısında çok güçlü bir şekilde bizi bulacak. Bodrum’u karış karış gezip tüm sorunları, dertleri yerinde inceleyeceğiz. Tespitlerimizi de kamu kurum kuruluşları ve halkımızla paylaşacağız. Eğitimden turizme, sokak hayvanlarından çevreye, aile kadın ve çocuklarımızdan gençlerimize, kültür ve sanattan sosyal hizmetlere kadar her anlamda Bodrum’un gelişmesi için çok çalışacağız. Altını çizerek bir kere daha belirtmek istiyorum ki; Bodrum’un partiler üstü hizmete ihtiyacı var. En önemli amaçlarımızdan biri de bu olacak” dedi.