Vali Tavlı'dan Destek İstediler

Geçen ay kurulan Bodrum Güçbirliği Derneği yönetim kurulu, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dernek üyelerinin aktardığı bilgileri dinleyen Vali Tavlı, toplum yararına olacak tüm çalışmalarda derneğe destek olacağını söyledi.

Vali Tavlı'dan Destek İstediler

Bodrum Güçbirliği Derneği yönetim kurulu üyeleri, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret etti. Dernek yönetim kurulu başkanı Serdar Kayhan, vali Tavlı’ya 1 aylık çalışmaları anlattı. Kayhan’ı dikkatle dinleyen Orhan Tavlı, derneğin çalışmaları ve projeleri hakkında notlar aldı.

Bodrum Güçbirliği Derneği olarak 1 aylık sürede birçok çalışmayı aynı anda başlattıklarını belirten Kayhan; “Sayın valimizle 20 dakika planlanan görüşme, 1 saat 10 dakika sürdü. Bodrum’un sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştık, kendisiyle işbirliği içinde bu sorunların üzerine gideceğimizi belirttik. Dernek olarak hayırsever bir işadamından 100 adet tablet temin edilmesini sağlayarak, Bodrum’da ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırılmasını sağlıyoruz. Turgutreis’e 8 derslikli anaokulu yaptıracağız. Projemiz ve yerimiz hazır. En kısa sürede başlıyoruz. Yahşi Eğitim Uygulama Okulu’nun birçok ihtiyacını karşıladık, karşılamaya devam ediyoruz. Ayrıca bazı dernek üyelerimiz okulların ihtiyacını karşılıyor. Bunlarla birlikte 2017 depreminde Mumcular’daki evi büyük hasar görmüş, 4 çocuklu bir annenin evinin güçlendirilmesi ve tadilatını üstlendik. Bodrum’da riskli binaların tespiti konusunda farkındalık çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımız ve diğer görüşmelerimiz hakkında Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya bilgi verdik ve desteğini istedik. Sayın Valimize içten karşılaması, ilgisi ve desteği için çok teşekkür ederiz. Bodrumumuz ve Muğlamız için çok çalışmaya devam edeceğiz. Henüz çok kısa süre olmasına rağmen Bodrum Güçbirliği'ne Bodrumluların bu kadar çok ilgi göstermesi, motivasyonumuzu arttırıyor. Destek veren tüm Bodrum’a çok teşekkür ederiz” dedi.