GÜNÜBİRLİK GEZİ TEKNESİNDE ARBEDE

Bodrum’da günübirlik gezi teknesiyle geziye çıkan 43 İranlı turist ile tekne sahipleri...

GÜNÜBİRLİK GEZİ TEKNESİNDE ARBEDE
Bodrum’da günübirlik gezi teknesiyle geziye çıkan 43 İranlı turist ile tekne sahipleri arasında yaşanan arbede sonrasında 4 İranlı turist gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bodrum'daki Halikarnas İskelesi'nden hareket eden ve 43 İranlı turist ile 45 yerli turistin bulunduğu tekne, Orak Adası yakınlarında ilerlerken İranlı turistler ile tekne sahipleri arasında öğrenilemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu yaşanan arbede esnasında tekne sahibi hafif yaralandı. Bunun üzerine tekne sahipleri tekneyi iskeleye geri getirerek Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine haber verdi.

Kısa sürede iskeleye gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ile polis ekipleri, tekne sahiplerinin şikayetçi olduğu 4 İranlı turisti gözaltına aldı. Turistlerin sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine teslim edileceği bildirildi.

Teknede kalan diğer İranlı turistler ise ekiplerin gözetiminde tekneden çıkartıldı. Gazetecilere açıklamada bulunan tekne sahipleri ile İranlı turistler, karşılıklı olarak birbirlerini suçladılar.