HANSEL VE GRETEL’İ SAHNEYE KOYDULAR

Özel Kartanesi Anaokulu öğrencileri sahneye koydukları yıl sonu gösterileriyle bu...

HANSEL VE GRETEL’İ SAHNEYE KOYDULAR
Özel Kartanesi Anaokulu öğrencileri sahneye koydukları yıl sonu gösterileriyle bu yıl da büyük beğeni kazandı.

TED Bodrum Koleji Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen yıl sonu gösterilerini çok sayıda veli izledi. Önceki akşam saat 18.00'da başlayan etkinlikte Dünyaca ünlü masallardan biri olan "Hansel ve Gretel"i sahneye koyan öğrenciler, Türkçe ve İngilizce olarak sergiledikleri koro dinletileriyle de beğeni kazandılar.

Gösteriler öncesi Kent Haber’e konuşan Kartanesi Anaokulu kurucusu Elvan Bilgin, şunları söyledi:

“Kartanelerimiz bugün bir drama gösterisi yapacaklar, Hansel ve Gretel’i canlandıracaklar. Gösteride yaklaşık 80 öğrencimiz görev alacak. Ayrıca İngilizce ve Türkçe Derslerinde öğrendikleri şarkıları birlikte söyleyecekler. Ekim ayından beri branş derslerimiz devam ediyor. İngilizce, Türkçe, ritm ve müzik derslerimiz, drama derslerimiz var. Öğrencilerimizin emeği ile öğretmenlerimizin emeğini hep birlikte izleyeceğiz” dedi.

Yılsonu gösterilerinin çocukların özgüven kazanmaları için de çok iyi bir fırsat olduğuna işaret eden Bilgin sözlerine şöyle devam etti:

“Kartanesi Anaokulumuzda yılsonu gösterilerini böldük. Çocuklarımız çok fazla sahnede kalmasınlar, yorulmasınlar istiyoruz. Bu tür yılsonu gösterileri çocuklar için zararlı değil. Eğlenerek paylaşım yaptıkları müddetçe, sıkmadan, zorlamadan çözümü var, hem de kazanımları var. Eğer çocuk sahneye çıkmak istiyorsa sonuçları harika oluyor. Hepsi çok özeniyorlar, sahnede olmaktan çok keyif alacaklar” dedi.

80 öğrencinin sahneye çıktığı gösteriler yaklaşık bir buçuk saat sürdü.