Hastanede Otopark Çilesi!..

Bodrum Devlet Hastanesi’ndeki otopark sorunu, vatandaşları çileden çıkarıyor. Orman ve özel mülkiyet alanında kaldığı gerekçesiyle kimsenin el atmadığı sorun, sağlık problemleriyle uğraşan vatandaşları canından bezdiriyor.  

Hastanede Otopark Çilesi!..

Her yıl kış nüfusunun yaklaşık 15 ile 20 bin kişi arasında arttığı ifade edilen Bodrum’da, yarım kalan Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili somut bir gelişme yaşanmazken ne mevcut hastane, ne de hastanenin otoparkı ihtiyacı karşılıyor. 

Sabah saatlerinden itibaren gün boyu hastanede yoğunluk oluşturan vatandaşlar, araçlarını bulabildikleri bir boşluğa park etmeye çalışıyor. Kimi sürücüler de mecburen park halindeki diğer araçların çıkışını engelleyecek biçimde park etmek zorunda kalıyor. Özellikle sabah saatlerinde hastane çevresinde bir trafik keşmekeşi yaşanıyor. Kimileri de park yeri bulmak için dakikalarca dolanıyor. 

Hastane bahçesindeki otoparkın erken saatlerde dolması nedeniyle vatandaşların en çok araç park ettikleri noktalardan biri ise Göktepe mevkisine çıkan toprak yol. Yağan yağmurlarla derin çukurların olduğu, zaman zaman kayaların ortaya çıktığı toprak yolun çok kötü durumda olması, vatandaşın tepkisine neden oluyor. Park yeri bulamadıkları için mecburen o yola park etmek zorunda olduklarını dile getiren vatandaşlar, yolun en azından bir kısmının düzeltilmesini istiyor. 

10 dakika boyunca toprak yolda aracını park etmeye çalışan Metin Kaygusuz adlı vatandaş “Gördüğünüz gibi. Yol, yol değil. Bırak araç girmesini insan yaya yürümeye korkacak” dedi. 

ARABANIN ALTI VURUYOR

Aracını park edebilmek için Göktepe mevkisine kadar giden Mehmet Damar, “Yer yok. Bu insanlar nereye gitsin. En son burayı buldum. Belediye bir gelse, burayı düzeltse böyle kötü olmaz. Halk geliyor ama giderken arabanın altını vurup gidiyor. Yollar da kötü” diye konuştu.