HAVAİ FİŞEK YANGIN ÇIKARTTI!

Marmaris’te askeri alan içerisindeki kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda...

HAVAİ FİŞEK YANGIN ÇIKARTTI!
Marmaris’te askeri alan içerisindeki kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda kimliği belirsiz kişilerin attığı havai fişeklerin patlamasıyla yangın çıktı. Yangın çok sayıda itfaiye ve orman ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Marmaris Sarıana Mahallesi'nde yerleşim alanlarının içinde bulunan Merkez Komutanlığı'na ait kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alana kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan havai fişeklerin patlaması sonucu yangın çıktı. Askeri alandaki tel örgüler önünde kızılçam ağacının dibinde bulunan çalıların tutuştuğunu fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ve polisi aradı.

Merkez Komutanlığı'na üç kilometre mesafedeki Marmaris Belediye İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı 3 itfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı 4 arazöz ve 30 işçi yangın yerine kısa sürede geldi. Yapılan kısa süreli söndürme çalışması sonrası soğutma yapıldı.

Polisin çevre güvenliği aldığı yangında mahalle sakinleri dışarı çıkarak gördüklerini yetkililere anlattı. Sarıana 7 sokakta oturan mahalle sakinleri yangını “Balkonda oturuyorduk. Birden havada parlayarak ilerleyen bir ışık gördük. Işık hızla karşımızda bulunan askeri alandaki ormanlık alana düştü ve kıvılcım çıktı. Hemen polis ve itfaiyeyi aradık" diye anlattılar.