HEM ÇARPTI HEM KAÇTI

Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan...

HEM ÇARPTI HEM KAÇTI
Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı kadına motosiklet çarptı.

Bodrum-Turgutreis Karayolu Antik Tiyatro yakınlarında bulunan yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen 67 yaşındaki Pakize Kuş orta refüje kadar ilerledi. Yolun diğer şeridini geçmek için refüjden adımını yola atan yaşlı kadına bir motosiklet çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen kadına ilk müdahaleyi ise başka bir motosiklet sürücüsü yaptı.

Yaralı kadına ilk tıbbi müdahaleyi ise yakında bir bulunan özel bir hastaneden gelen sağlık görevlileri yaptı. 112 ilk yardım ambulansı ile Bodrum Devlet Hastanesine kaldırılan Pakize Kuş'u hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kazayı gören ve hemen yardıma koşan motosiklet sürücüsü Okan Aydeniz, kaçan sürücünün çok büyük bir terbiyesizlik yaptığını söyledi. Aydeniz," Arkasından geliyordum ben arkadaşın. Teyzeyi görünce duramadı çarptı. Sonra teyzeyi kaldırdı. Bizde aracımızı park edip geldik daha motordan inmeden o arada kaçtı arkadaş. Bu yaptığı çok büyük terbiyesizlik. Sonuçta yaşlı bir insana çarpmışın durup yardım etmen gerekir. Allah ıslah etsin" dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlatırken kaçan motosiklet sürücüsü çin arama çalışması başlatıldı.