Hüzne Veda, Dijital Platformlarda

Bodrum’da yaşamını sürdüren müzisyen Serap Yenici, "Hüzne Veda" isimli albümünü müzikseverlerle buluşturdu.

Hüzne Veda, Dijital Platformlarda

Yorumcu ve besteci Serap Yenici, birbirinden özel 11 eserin yer aldığı “Hüzne Veda” isimli albümü, Bordo Müzik etiketiyle dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturdu.

Albümde, Özkan Turgay, Adnan Ergil, Nevzat Yılmaz, Belda Gürol, Zafer Akkaş gibi isimlerin bestelerinin ve şiirlerinin yanı sıra, Yenici'nin, Sabahattin Ali’nin ‘Geçmiyor günler’ ve ‘Cevat Şakir Kabaağaçlı’ya ithaf edilen Tuncay Özsert'e ait Bodrum için söylenilen ‘Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin, sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin’ sözlerini de kendisi besteleyerek albümde yer verdi. 

Albümü ile ilgili bir açıklama yapan Yenici, "Bugüne dek sesim ve yorumum yakıştığı için hep hüzünlü şarkılar seslendirdim, besteledim ama albümün adı gibi ben de bu albümle hüzne veda etmek istiyorum. Bundan sonraki albümlerde sevenlerimi enerjisi yüksek, keyif veren eserlerle buluşturmayı planlıyorum. Ama bu albüm gerçekten hüzün severler için tam bir başucu albümü olacak. Emek veren ve verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim." dedi.