SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 15:54:28' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 15:54:28' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=15 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661070

İŞADAMLARINA DIŞ PAZAR EĞİTİMİ...

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) tarafından, her yıl düzenli olarak yürütülen eğitim...

İŞADAMLARINA DIŞ PAZAR EĞİTİMİ...
Bodrum Ticaret Odası (BODTO) tarafından, her yıl düzenli olarak yürütülen eğitim çalışmaları, 2014-2017 yılları Stratejik Planı kapsamında devam ediyor.

BODTO Konferans Salonunda bugün gerçekleştirilen eğitimlerin yedincisinde "Dış Pazar ve Müşteri Arama" konusu hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Mevzuat, hedef pazar, doğru konumlandırma ile müşteri bulma tekniklerinin anlatıldığı eğitime, Bodrum'da faaliyet gösteren bazı firmaların ilgili departman görevlileri katıldı.

Alanında uzman olan Hakan Akın tarafından verilen eğitimin ilk bölümüne Rusya krizi damga vurdu. Rusya'ya satılan bazı ürünlerin varolan krizden dolayı üreticinin elinde kaldığını, bu anlamda Rusya'nın aslında yanlış bir pazar olduğunu ifade eden Akın, Irak ile ilgili gelişen son krizle de başka ürün satışlarımızın etkileneceğini söyledi. Akın, gıda sektörünün yanı sıra turizm sektörününde bu krizden etkileneceğini bununla ilgili yeni arayışlara girilmesi ve uzun vadeli planların yapılması gerektiğini anlattı.

Saat 17.00'ye kadar süren eğitimde katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

BODTO'nun bir sonraki eğitimi ise 10 Aralık günü saat 10.00'da yine konferans salonunda gerçekleşecek. Dönemin sekizinci eğitiminin konusu ise "Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya" olacak.

Muhabir:Selçuk Şimşek