Kadem Mete'den Basın Toplantısı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Bodrum’daki devlet yatırımları ve sel taşkınları konusunda açıklamalarda bulundu. 

Kadem Mete'den Basın Toplantısı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Bodrum’daki devlet yatırımları ve sel taşkınları konusunda açıklamalarda bulundu. 

İlçeye gelen Kadem Mete, Bodrum Kalesi, Bitez Mahallesi’nde yapımı devam eden Gençlik Merkezi, Bitez Spor Tesisleri ve DSİ Taşkın setlerinde incelemelerde bulunduktan sonra İlçe Binası’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

İlçe Başkanı Ömer Özmen ve partililerin katıldığı toplantıda, ilerleyen günlerde Bodrum’daki denizcilerin sorunları ile ilgili bir toplantı yapacaklarının bilgisini veren Mete, Bitez Mahallesi’nde yapımı devam eden Gençlik Merkezi’nin yüzde 80’inin tamamlandığını ve yılbaşından önce de hizmet vermeye başlayacağını ifade etti. 

Yine Bitez dolgu alanındaki Bitez Spor Tesisleri ile ilgili de konuşan Mete, “Orada 8 dönümlük bir arazinin tahsisini yaptık, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildi. O kadar güzelim bir alan metruk bir hale gelmiş. Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünü oraya taşıyacağız. Mevcut tesisler daha düzenli bir hale getirilecek. Başlangıçta bakım onarım için 627 bin TL’lik bir bütçe geldi. Onun haricinde motorsuz su sporlarının yapılabileceği bir alan var. Tahsisten sonra bu amaçla kullanacağız. Ömer Özmen orası ile ilgili gerçekten ciddi bir çalışma yapmış” diye konuştu. 

Yüzde 56’sı tamamlanan ve geçen yıldan beri çalışmanın durduğu Yeni Devlet Hastanesi hakkında da konuşan Kadem Mete, “Bodrum Devlet Hastanesi, süratle yeni bir ihaleye çıkacak. İnşallah geri kalan kısmı hızlı bir şekilde tamamlayacağız” şeklinde konuştu. 

Bodrum’un kabusu haline gelen sel baskınları hakkında da açıklamalar yapan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Bugün ayrıca ilçedeki taşkınları önlemek için yapılan taşkın setlerini ziyaret ettik. Bizim amacımız sadece hizmete giren seti görmekti. Ama orada başka bir olaya şahitlik yaptık. Gördük ki, nereden geldiği belli olmayan bir kanalizasyon bağlanmış. Ciddi de bir su akıntısı var. Bendin arka kısmında yerden kaynayan bir su birikintisi var. Yerinde bir inceleme yapılacak. Oraya arıtılmamış bir su geliyor. Biz tesisi görmek için gittik, böyle bir olayla karşılaştık. Ayrıca Bodrum’da sel taşkınlarını önlemek için yapılacak sel kapanının 30 milyon maliyeti olacağı hesaplanıyor. Bu rakam yüksek bir rakam. Projesi hazırlandı. Biz 2020 bütçesine aldırmaya çalışacağız. Bu sadece bakanlığımızın yapacağı çalışmalarla çözülecek bir sorun değil. Bodrum ve Büyükşehir belediyelerinin de kendi üzerlerine düşenleri yapmaları lazım ki Bodrum her yağmurdan sonra Venedik’e dönüşmesin” ifadelerini kullandı. 

Ak Parti’nin Ocak ayında ilçe kongrelerine başlayacağını, sonrasında il kongrelerinin yapılacağının bilgisini veren Mete, “İl Başkanlığına yeniden aday olacak mısınız?” sorusuna ise “Bizde ilçe başkanı ve il başkanı aday olmaz, aday gösterilir. Genel Merkez bize ‘Hizmetleriniz için teşekkür ederiz’ derse biz aday olmayız. ‘Sizin bu hizmetinize devam etmenizi istiyoruz’ derlerse otomatikman aday olmuş oluruz. Bizim karnemizdeki nota göre genel merkez devam veya tamam kararı alır” dedi.