Karahan da Adaylığını Resmileştirdi...

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevini yürüten Halil Karahan, 22 Aralık Pazar günü yapılacak İlçe Kongresi'nde  başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Karahan da Adaylığını Resmileştirdi...

Recai Seymen'in Belediye Başkan Adayı olmak için istifa etmesinin ardından CHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevini yürüten Halil Karahan, 22 Aralık Pazar günü yapılacak İlçe Kongresi'nde  başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Bugün öğle saatlerinde Çarşı Mahallesi’deki parti binası önünde gerçekleştirilen basın toplantısına partililer katıldı. Sözlerine basın mensupları ve partilileri selamlayarak başlayan Karahan, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“11 Ekim 2018 tarihinde ilçe başkanlığı görevini değerli ilçe başkanım Sayın Recai Seymen’den teslim aldım. Kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 11 Ekim’de başlayan süreç, yerel seçimi yönetmek üzere ilçe başkanı ve ilçe örgütü sorumluluğunda başlamıştı. Hepiniz yaşanan süreci çok iyi biliyorsunuz. Bu seçim sürecinde ilçe yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Hiçbirisi belediye meclis üyesi olmak istemedi. Tamamı örgütte kaldılar. Arkadaşlarım partideki her görevin bir nöbet olduğunu söylediler.”

2019 Bodrum Yerel Seçimleri sürecinden de bahseden Karahan, “Seçim süreci boyunca arkadaşlarımızla dolaştık. İnsanların söylediği şey şuydu; arıtma yapılmadı, temizlik sorunu var, maaşlar geriden geliyor ama en çok kavgadan ve sevgisizlikten illallah demişlerdi. Bunun için de sevgi ve barış iklimi devam edecek dedik. Halkımız da kabul etti. Tekrar söylüyorum, Bodrum’da oluşturduğumuz bu sevgi ve barış iklimini partimizde de kuracağız. Sorunlar yok mu? Var. Hep beraber sevgi ve barış iklimini oluşturacağız. Mart’ın sonu bahar demiştik ve Mart’ın sonu bahar oldu. Hepinizi 22 Aralık’ta Nurol Kültür Merkezi’nde yapacağımız ilçe kongresine bekliyorum” dedi.

Karahan, daha sonra diğer başkan adayı Tuna Işın’ı da kürsüye davet etti. 2 başkan adayı sarılarak birbirlerine başarılar diledi. Halil Karahan daha sonra yönetim kurulu adaylarını tanıttı.