Kavgada Yaralanan Çocuk Kurtarılamadı

Milas’ta tartışma yaşadığı bir çocuk tarafından yumruklandıktan sonra yere düşerek ağır yaralanan ve 3 gündür yaşam mücadelesi veren 16 yaşındaki Oğuzhan Özkan, duran kalbi 3 defa müdahale ile çalıştırılmasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kavgada Yaralanan Çocuk Kurtarılamadı

Milas’a bağlı Selimiye Mahallesi’nde 15 Temmuz gecesi yaşanan kavgada 16 yaşındaki Oğuzhan Özkan ağır yaralandı. Edinilen bilgiye ve iddialara göre; 16 yaşındaki Oğuzhan Özkan, 15 yaşındaki O.O. isimli bir çocukla tartışma yaşadı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu iddiaya göre O.O.’nun attığı yumrukla yere düşen Özkan kafasını taşa vurdu.

Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralı çocuğu ambulansla İZAN Özel Sağlık Hastanesi’ne getirerek tedavi altına aldı.

DURAN KALBİ 3 DEFA ÇALIŞTIRILDI

Başını yere vurduğu için kafa travması geçirdiği ve kendinde olmadığı öğrenilen çocuk hastanedeki müdahale ile yaşama döndürüldü ve daha sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Çocuk buradaki tüm müdahalelere rağmen olaydan 3 gün sonra yaşamını  kaybetti.

Aile ve yakınları evlatlarını kaybetmenin acısıyla sarsıldı. Çocuğun naşının otopsi işlemlerinin ardından toprağa verileceği bildirildi.

Bundan 4 yıl önce yine temmuz ayında Oğuzhan’ın küçük kardeşi olan Bilgehan Özkan’ın da 8 yaşındayken Selimiye’de bir trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

YUMRUK ATAN ÇOCUK TUTUKLANDI

Güvenlik güçleri, olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatarak olayın faili olduğu öne sürülen 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan ve kavgada Oğuzhan’a yumruk atarak yere düşmesine sebep olduğu öne sürülen O.O., sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Haber Milas