Kira Gelirini Beyan Etmeyenlere Çağrı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kira, ücret ve değer artış kazancı gibi gelirlerini beyan etmeyenlere çağrı yaptı. Şimşek, "Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz" dedi.

Kira Gelirini Beyan Etmeyenlere Çağrı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit edildiğini açıkladı. Mükelleflerin ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaları için çağrıda bulunan Bakan Şimşek, "Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"2023’te kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan gelir elde eden 1,8 milyon mükellefimizle ticari, zirai veya serbest meslek kazancı olan 2,6 milyon mükellefimiz gelir vergisi beyannamesi verdi. Beyannamelerini zamanında veren tüm mükelleflerimize teşekkür ederiz. Şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettik. Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız."