KISA SÜRE İÇERİSİNDE 10 YANGIN ÇIKAN SİTEDE KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ!

Önceki gün akşam saatlerinde Bitez Mahallesinde bir evde çıkan yangın, çevrede yaşayan...

KISA SÜRE İÇERİSİNDE 10 YANGIN ÇIKAN SİTEDE KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ!
Önceki gün akşam saatlerinde Bitez Mahallesinde bir evde çıkan yangın, çevrede yaşayan vatandaşları isyan ettirdi .

Bitez Mahallesi'deki View Garden isimli sitede bulunan bir evde, henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerin yükseldiğini gören sitedeki çocuklar yangına bahçe hortumlarıyla müdahale ederek yangının büyümesini önledi ve hemen durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye ve çevredeki vatandaşların yardımıyla yangın kontrol altına alındı. Kısa sürede söndürülen yangında, evin bazı bölümleri yanarak kullanılamaz hale geldi. Ev sahibi Hüseyin Durmuş yaptığı açıklamada, yangın sırasında evde olmadıklarını söyledi.

Sitede daha önce de defalarca aynı şekilde yangınların çıktığını ifade eden Durmuş, "Daha önceki yangınların klimadan olduğu söylendi, ama burada klima da yok. Biz kundaklama şüphesi üzerinde duruyoruz. Polis incelemesinden sonra belli olacak" diye konuştu.

21 haneden oluşan sitede yaşayan vatandaşlar, kısa sürede 10'a yakın yangının çıktığı sitelerinde artık tedirgin bir şekilde yaşadıklarını söylediler.

Site sakinlerinden Hediye Aydın, aynı odalardan aynı şekilde yangınların çıkartıldığını öne sürerek, yangınların bilinçli olarak çıkartıldığını iddia etti. Olayın ardından evin içinde ve dışında inceleme yapan polis ekipleri, yangınla ilgili soruşturma başlattı.