Köpeklere Zehir Attığını Kabul Etti!..

Bodrum’da 3 köpeğin zehirlenmesi ile ilgili yürütülen soruşturmada 1 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, sokak köpeklerine zehirli yem attığını kabul ederken, adli kontrol hükümleri uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Köpeklere Zehir Attığını Kabul Etti!..

Konacık Mahallesi Pedasa Caddesi üzerinde çevre sakinleri tarafından bakılan 2 köpek, vatandaşlar tarafından yol ortasında ve kaldırımda hareketsiz halde bulunmuş, Bodrum Belediyesi Petbulance ekibi tarafından yapılan incelemede 2 köpeğin de yaşamını yitirdiği belirlenmişti. Ertesi gün, bölgede bir köpek daha ölü olarak bulundu. 

Zehirleme olayı ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından pazarcılık yaptığı öğrenilen T.B. isimli şahıs gözaltına alındı. 

Şüphelinin, ifadesinde köpekler tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle zehirlediğini söylediği öğrenildi. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamların karşısına çıkarılan şahıs, adli kontrol hükümleri uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ölü bulunan üçüncü köpeğin şahsın kendi köpeği olduğu öğrenildi.

Öte yandan şüpheli adliyeye sevk edildiği sırada hayvanseverler sözlü olarak tepki gösterdi.