Toyota Corolla Cross Lansmanı Yapıldı

Türkiye’de toplamda 60 bayide lansmanı yapılan Toyota’nın yeni SUV modeli Corolla Cross Hybrid’in Bodrum’daki lansmanı, Toyota Plaza Yatu Bodrum’da gerçekleştirildi.

Toyota Corolla Cross Lansmanı Yapıldı

Konacık Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Toyota Plaza Yatu Bodrum’da gerçekleştiren lansmanda, araca ilgi yoğundu. Katılımcılar lansmanın ardından aracı dikkatli bir şekilde inceledi. Toyota’nın SUV ürün gamını genişleten Corolla Cross Hybrid, rekabetin yoğun olduğu C-SUV segmentine yepyeni bir soluk getiriyor.

 

Yenilenen GA-C platformu üzerinde üretilen Corolla Cross Hybrid, 5. Jenerasyon Hibrit teknolojisi, üstün güvenlik özellikleri sunan Toyota Safety Sense 3, yeni 10.5 inç yüksek çözünürlüklü multimedya ekranı ve 12.3 inç dijital kokpitiyle, sınıfında eşsiz bir model olarak öne çıkıyor.

Toyota Corolla Cross Hybrid, modern, sofistike SUV görünümünü, etkileyici ve dinamik bir formla buluşturuyor. Toyota SUV ailesinin tasarımını taşıyan Corolla Cross Hybrid, karakteristik ön ızgarası, keskin hatlı premium far tasarımı ve aracın dinamik tasarımına katkı sağlayan 3 boyutlu etkiye sahip gövde yapısı ile de dikkat çekiyor. Toyota Corolla Cross Hybrid, Türkiye’de Flame, Flame X-Pack, Passion ve Passion X-Pack olmak üzere dört donanım seviyesiyle satışa sunuldu. Tüm ürün gamında 1.8 litre hibrit motorla sunulan Corolla Cross, yüksek standart donanımlarıyla herkese uygun alternatiflere sahip.

Lansman ve Corolla Cross Hybrid modeli hakkında bilgi veren Toyota Plaza Yatu Bodrum Satış Müdürü Utku Çay, Kent Haber’e yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Uzun zamandır büyük bir heyecanla beklediğimiz Corolla Cross modelimizin lansmanı için buradayız. 1966 yılından beri devam eden Corolla modeli, şimdi SUV modeliyle karşımızda olacak. Araç 1.8 Hybrid modeliyle Türkiye’de satışta. 5. nesil hybrid versiyonunu bize sunuyor. 4 tane seçeneği bulunacak, Flame, Flame X-Pack, Passion ve Passin X-Pack olarak. Özellikle donanımları çok etkileyici. Güvenlik paketi olsun. İçinde sunduğu multimedya ekranı olsun. Oldukça etkileyici. Bunları incelemeniz için de plazaya bekleriz. Test aracımız da burada olacak. Test sürüşü de yapabiliriz. Lansman fiyatları da açıklandı. Oldukça iddialı fiyatlarla çıktı aracımız fakat aracın çıkacağını önceden duyan oldukça fazla müşterimiz var. Bize kendi isimlerini not aldırdılar. Yeni talepler için sıraya girmek gerekiyor. Talepleri karşılamamız umarım mümkün olur." dedi.