Milli Eğitim'den Hayırseverlere Jest

Bodrum'a okul yapılan hayırseverler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün davetine bir araya geldi.

Milli Eğitim'den Hayırseverlere Jest

Ramada Resort'te gerçekleştirilen davete hayırseverler ve ailelerinin yanı sıra Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal katıldı. 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, şunları söyledi;

"Hayırsever olmanın sadece belli bir seviyede maddi gelir olmasıyla yeterli olmadığını, gönlümüzün bu arada yücelik makamına erişmesiyle ortaya çıkacağına inanan insanlarız. Ben ilçemizin yüzde 50’sinin hayırsever yatırımlarıyla bezenmiş olmasından dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımı, teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise hayırseverlerin eğitime verdiği desteğe vurgu yaparak şöyle dedi:

“Devletimiz bütün gücüyle eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Ancak nüfusumuz büyük. Coğrafyamız çok büyük. Hayırseverlerin desteğiyle bu eksikler tamamlanıyor.”

Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir de yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

"Veren el her zaman için çok hayırlıdır. Türk toplumu, hayırseverliği ile Dünya’ya ün salmış bir toplumdur. Dünya’nın neresinde mazlum varsa Türk insanı hemen onların yanındadır. Muğla, hayırseverlik konusunda bir numaraymış. Onu duydum ve gururlandım. Bodrum da Muğla’da bir numaraymış. Allah daim etsin.”

Bodrum’da 44 okul, 3 Kurum ve 1 adet spor salonunun hayırseverler tarafından yapıldığı hatırlatan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “İlçemizdeki okulların hemen hemen yarıya yakını hayırsever vatandaşlarımızın yaptırdığı okullar. Var olun, eksik olmayın inşallah. Bunun dışında camiler, kurumlarımız var.” dedi. 

Gecede müzik öğretmenleri Adil Cansever ve İlker Uyar tarafından canlı müzik dinletisi sunuldu. 

Program sunucusu, Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu Müdürü Arzu Gül tarafından hayırseverlerin özgeçmişlerinin okundu. Yemek bitiminde Bodrum Müftülüğü Şube Müdürü Ahmet Akbudak tarafından ebediyete intikal eden hayırseverler için dua okundu.