Korsanla Mücadele Yoğunlaşacak...

Bodrum’a korsan taşımacılıkla ilgili mücadele önümüzdeki günlerde artacak gibi görünüyor. Dün yapılan uygulamalarda korsan taşımacılık yaptığı belirlenen 3 araç yakalandığı öğrenildi.

Korsanla Mücadele Yoğunlaşacak...

Turizm merkezlerinde yaz sezonunun başlamasıyla korsan taşımacılık da artıyor. Türkiye’nin farklı noktalarından turizm merkezlerine gelerek yasadışı taşımacılık yapmaya çalışan şahıslarla ilgili Bodrumlu şoförler geçen hafta suç duyurusunda bulunmuştu. Şoförler, yaptıkları açıklamada il ve ilçe dışından Bodrum’a gelip, kazanacakları paraya ortak olmaya çalışan bu kişilerle ilgili mücadelenin daha da yoğunlaşmasını istemişti. 

Bodrum’da güvenlik güçlerince korsan taşımacılıkla ilgili denetimler daha da sıklaştırıldı. İlçenin farklı noktalarında kontrollerini sürdüren ekipler, korsan taşımacılık faaliyetlerinin önüne geçmeye çalışıyor. Polis, dün yaptığı denetimde 3 aracı yakalayarak gerekli cezai işlemi uyguladı. 

Geçen hafta bir gurup şoför esnafı ile birlikte giderek yapılan suç duyurusuna destek veren Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla esnafın yanında olduklarını tekrarlayarak şunları dile getirdi:

“Korsan taşımacılıkla mücadelemiz, el birliğiyle devam ediyor. Geçtiğimiz hafta şöför esnafımızla birlikte Bodrum’da korsan taşımacılık yapanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştuk. Bodrum’da emniyet güçlerimiz korsanla yoğun bir mücadele içine girdi. Dün ve bugünde korsan taşımacılık yapanlar tespit edilerek kendilerine gerekli cezaların verildiğini ve bu kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunulduğunu öğrendik. Tüm Bodrumlu vatandaşlarımız, esnafımız, şoförlerimiz bizler için çok değerli. Bodrum’da her türlü zorlukla mücadele edip, bin bir güçlükle çalışan ve alın teri döken esnafımızın terinin her damlası, bizim için kutsaldır. Bu mücadelelerinde her daim yanlarında olacağız.”