Küçük Yüreklerden Büyük Proje

Bodrum’da ilkokul 4’üncü sınıf öğrencileri, topladıkları 929 kitabı kardeş okul seçtikleri ilkokula yolladı...

Küçük Yüreklerden Büyük Proje

Bodrum’da ilkokul 4’üncü sınıf öğrencileri, topladıkları 929 kitabı kardeş okul seçtikleri ilkokula yolladı. 

Bodrum merkezdeki Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğrencileri, başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul arkadaşlarından 929 adet kitap topladı. Toplanan kitaplar, İslamhaneleri Mahallesi’nde geçen Ekim ayında faaliyete giren Yunus Büyükkuşoğlu İlkokulu’na götürülmek üzere kolilere konuldu. 

Sabah saatlerinde okul servisi ile kardeş okul seçtikleri Yunus Büyükkuşoğlu İlkokulu’na giden öğrenciler, kitapları arkadaşlarına teslim etti. Projeyi başlatan Sahra Özkeskin adlı öğrenci, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Annemler bir film izlerken oradan aklıma geldi. İlk önce öğretmenimi aradım, ondan iznimi aldım. Okula geldiğimde de 2 arkadaşımla birlikte okul müdürüne sorduk. Müdür izin verdikten sonra bütün sınıfları tek tek dolaşarak onlardan yardım istedik. 929 tane kitap topladık” dedi.

Sınıf öğretmeni Güldane Ecevit ise süreci şu şekilde özetledi:

“Öğrencilerimden Sahra Özkeskin beni aradı ve bir film izlediğini, bu filmden çok etkilendiğini, sosyal sorumluluk içeren bir proje başlatmak istediğini bana bildirdi. Uygun gördüm ve okul idaresinden izin aldık. Ardından kampanyayı başlattık. Sonra okul arayışına girdik. İslamhaneleri’nde yeni açılan bir okulun kütüphanede kitaba ihtiyacı olduğunu öğrendik. Onlarla irtibata geçtik ve topladığımız kitapları onlara hediye etmek üzere paketledik, bugün götürüyoruz.”