Bayramda Yüzde 100 Doluluk Bekleniyor

Bu yıl Ramazan Bayramı 4 Haziran 2019 Salı başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek. Bölgemizde bayram tatilinde konaklama tesislerinde yüzde 100 doluluk bekleniyor...

Bayramda Yüzde 100 Doluluk Bekleniyor

Bu yıl Ramazan Bayramı 4 Haziran 2019 Salı başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak. Tatil süresinin 9 güne çıkarılmasıyla otellerdeki bayram hazırlıkları da hızlandı.

Bodrum'da da erken rezervasyonlarla birlikte bayramda doluluk oranlarının yüzde 100'e çıkması bekleniyor. Tatilcilere yer sorunu yaşamamaları için mutlaka rezervasyon yaptırmaları uyarısında bulunan Bodrum Otelciler Birliği Derneği Genel Sekreteri Orhan Kavala, "Bayramın bu sene, geçen yıla göre daha yoğun olacağı öngörülüyor. Bayramda yerli tatilci açısından ve haziran ayı olmasından dolayı yabancı turistin de yoğun olması dolayısıyla hem yerli hem yabancı misafirlerimizle yoğun bir bayram geçireceğimizi zannediyorum. Muhtemelen bayram süresince yüzde 100 doluluklara erişeceğimizi düşünüyorum. Zaten yapılan rezervasyonlarda bunu gösteriyor" dedi.

TÜRSAB Bodrum Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Araslan da bayramda Bodrum'un yüzde 100 dolu olacağını belirterek, "Bayramda Bodrum dolu olacak, öyle bekliyoruz. Bunun sebebini ise 9 günlük bayram tatilinin erken açıklanması olarak söyleyebiliriz. Erken karar verilmesi nedeniyle insanlar erkenden planlarını yaparak rezervasyonlarını gerçekleştirdiler. Şu an yoğun bir şekilde Bodrum'daki otellerimize rezervasyon var. Biz Bodrum'un bayramı yüzde 100 dolu geçireceğine inanıyoruz" dedi.