Küçükbük Sahilindeki O Bina Yıkılıyor!

Bodrum'un Küçükbük Mahallesi'nde yapımı sırasında büyük tepkilere neden olan kumsal üzerindeki bina yıkılıyor.

Küçükbük Sahilindeki O Bina Yıkılıyor!

Bodrum'da Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın kararlı tutumu ile devam eden kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği, vatandaşların da desteğiyle devam ediyor. Belediye ekipleri, Küçükbük sahilindeki taş binanın yıkım işlemini, mülkün sonradan sahibi olan Ali Akbulut ile birlikte gerçekleştirdi. 

Bodrum Gündoğan Mahallesi Küçükbük Sahilinde kıyı kenar çizgisi içinde kalan alanda yapılan, 56 metrekarelik taş binanın yasal süreçlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde yıkımına başladı. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile yapımından sonra mülkün sahibi olan Küçükbük Muhtarı Ali Akbulut işbirliğinde gerçekleştirilen yıkımda, bazı sivil inisiyatifler ile vatandaşlar da hazır bulundu.

İmara aykırı yapı için önce davacı sonra davalı olan Muhtar Ali Akbulut, binanın yapılmaması için derneklerle birlikte dava açtıklarını, dava süreci devam ederken yeri satın aldığını ama yine de davasından vazgeçmediğini ifade etti. 

Yapının yıkılmasının güzel bir örnek olduğuna dikkat çeken Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek de geçmiş dönemde yapı ruhsatı verilen bina için bazı vatandaşların da müdahalesiyle dernek olarak İdare Mahkemesi’ne başvurduklarını, yargıdan yürütmenin durdurulması yönünde karar çıktığını anlattı. Höcek, “Kazandığımız davayı, İstinaf Mahkemesi onayladı. Bugün binanın yıkılması bizim için çok sevindirici bir gelişme” diye konuştu.