Küçükbük'ten Şikayetler Var!..

Küçükbük'te mahalle sakinleri, belediyenin şezlongları kaldırdığı halk plajına bölgedeki bir otelin kendi şezlonglarını koyduğunu iddia ederek tepki gösterdi. 

Küçükbük'ten Şikayetler Var!..

Küçükbük'te mahalle sakinleri, belediyenin şezlongları kaldırdığı halk plajına bölgedeki bir otelin kendi şezlonglarını koyduğunu iddia ederek tepki gösterdi. 

Daha önce plastik şezlong ve şemsiye konulan belediyeye ait halk plajlarında bu sezondan itibaren şezlonglar kaldırıldı. Plajlarda sadece hasır güneşlikler kullanılıyor. Belediyenin aldığı bu kararı olumlu bulanların yanında, çok sayıda eleştiri de geliyor. Uygulamayı eleştiren vatandaşlar, hasta, yaşlı ve engellilerin yeni uygulamadan olumsuz etkilediğini dile getiriyor. 

Gündoğan’dan Kent Haber’e ulaşan bir vatandaş ise şezlongların kaldırıldığı halk plajına bölgedeki bir otelin kendi şezlonglarını koyduğunu ifade etti. Otelin plaja yaklaşık 20 şezlongunu koyduğunu savunan mahalle sakinlerinden Suna İdil, “Halk plajlarında şezlonglar kaldırıldı. Tamam. Ama Küçükbük Halk Plajı’nda bir otel şezlonglarını sahile koydu. Müşterileri şezlongda yatıyor. Halka yasak da, oteller de değil mi?” dedi. 

OTEL SAHİBİ İDDİALARI REDDETTİ

Öte yandan iddialara konu olan otelin işletmecisi Ali Güzel ise bir açıklama yaparak iddiaları reddetti. Güzel, sahildeki şezlongların sayısının iddia edildiği gibi 20 değil 2 adet olduğunu belirterek, 2 şezlongu da çevredeki bir sitede oturan bir ailenin getirdiğini söyledi. Güzel konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı;

"Haberde iddia edildiği gibi 20 şezlong değil, resimde görüldüğü gibi sahilde 2 şezlong vardır.  Şezlongları sahile götürenler ise TRT sitesinde oturan yaşlı anneanne, anne ve 2 yaşında çocuklarıyla kendileri tarafından hicbir ücret talep edilmeden konulmuştur. İşletmemizden çay bile içmemişlerdir. Aksam evlerine gitmişlerdir. Işletmenin ekte görüldüğü üzere çevre izin belgesi mevcuttur."

DERE YİNE KOKUYOR!

Geçtiğimiz yıllarda da pek çok kez haber bültenlerimizde yer verdiğimiz bölgedeki dere ile ilgili de konuşan İdil, “Yıllardır bu dereyle uğraşmaktan yoruldum. Yine ağzına kadar dolu. Birkaç günde bir işletmeler gelip suyu boşaltıyor. Geceleri de şakır şakır su geliyor. Geceleri su bırakıyorlar. Bunun temiz su olduğunu zannetmiyorum. Temiz su olsa neden koksun. Geçen sene şikayet ettim, beni bazı işletme yetkilileri burada dövmeye kalktılar. Geçen sene kaç sefer belediyeden zabıta çağırdık. Zabıta, işletmede oturdu yedi içti gitti. Bir şey olmadı. İşletmelerin müşterileri de koku içerisinde oturuyor. Bu sorun bir türlü çözülemedi” diye konuştu.