Lodosun Devirdiği Ağaçlara Müdahale

Önceki gün yarımada genelinde etkili olan fırtınada zarar gören ve yollarda tehlike oluşturacak ağaç dallarına Bodrum Belediye ekipleri tarafından müdahale edildi.

Lodosun Devirdiği Ağaçlara Müdahale

Bodrum’da yaşanan şiddetli lodos, ilçe genelindeki ağaçları etkiledi. Meteorolojik verilere göre saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan şiddetli fırtınadan etkilen ağaçlara Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

Bodrum’un bazı mahallelerinde ağaçlar devrilirken, bazı bölgelerde de büyük ağaç dalları kırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Türkbükü, Yalıkavak, Turgutreis, Gümüşlük, Bağla, Dereköy, Ortakent ve Yokuşbaşı Mahallelerinde yol üzerine devrilen ağaçları gerekli yol güvenlikleri alındıktan sonra iş makinesi yardımıyla kaldırdı.

Ekipler, zarar gören onlarca ağaca müdahale etti. Ayrıca Dereköy ve Yokuşbaşı Mahallelerinde yola uzanan ağaçlar da budandı. Yola düşen ağaç dalları yüzünden kapanan yollar yeniden açıldı.

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, devrilme tehlikesi bulunan ağaçlarda budama çalışmaları devam ediyor.