Maske Kavgası Karakolda Bitti!

Bodrum'da taksiye binen 5 genç, maske takın uyarısında bulunan taksiciye saldırdı. Çıkan arbede sonucu taksici olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken, aracın kapısını bırakmayan 20’li yaşlardaki genç kadın düşerek bacağını kırdı.

Maske Kavgası Karakolda Bitti!

Görgü tanıklarının ifadesine göre; Neyzen Tevfik caddesi Tepecik mevkiinde, 4 erkek 1 kadın yolcu taksiye bindi. Taksicinin, maske takmaları yönündeki uyarılarına, yolcular sert bir dille karşılık verdi. Bunun üzerine taksici esnafı, 20’li yaşlardaki 4 erkek bir kadın yolcuya araçtan inmelerini söyledi. Araç içinde başlayan tartışma, gençlerin taksiciye önce sözlü sonra da fiziki saldırısı ile büyüdü. Taksici esnafı saldırganları araçtan indirmesinin ardından olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı. 2000 doğumlu olduğunu öğrenilen kadın yolcu ise hırsını alamayıp taksinin kapısını tutarak hareket halindeki taksiyi durdurmaya çalıştı. Birada dengesini kaybederek yere düşen genç kadının bacağı kırıldı. Acılar içinde yerde kıvranan kadın uzun süre yol üzerinde Ambulansın gelmesini bekledi. Yoğun trafik nedeni ile olay yerine ulaşamayan ambulans, polisin Turgutreis Caddesinin, Hamam sokak girişinden trafiği kesmesi ile ters yoldan olay yerine ulaşabildi. 

Taksiciye saldıran gençler polis tarafından gözaltına alınırken, ikisinin üzerinde kimlik çıkmadığı tespit edildi. Polis olaya karışan şahısları ifadelerini almak üzere emniyet müdürlüğüne götürdü. Tüm bunlar yaşanırken olayı duyan çok sayıda taksici esnafı da olay yerine geldi. Taksiciler böylesine sıkıntılı günlerde böyle olayların yaşanmasından dolayı üzgün olduklarını belirttiler. Taksici esnaf, kuralların devlet tarafından konulduğunu ve herkesin de bu kurallara uyması gerektiğini de sözlerine eklediler.