Mavi Grup 10'da 10 Yaptı...

Bugün yapılan Bodrum Ticaret Odası seçimlerinde, Mahmut Kocadon'un liderliğini yaptığı Mavi Grup, 10 komitenin tamamını alarak seçimi kazandı. Toplam 1906 firma temsilcisinin oy kullandığı seçimde, oyların 1339'unu Mavi Grup, 567'sini ise Halikarnas Grubu aldı.

Mavi Grup 10'da 10 Yaptı...

Bodrum Ticaret Odası komite seçimleri tamamlandı. Bugün sabah saatlerinde BODTO'da kurulan sandıklarda başlayan seçimler, saat 17.00'a kadar sürdü. 

Mahmut Kocadon'un başkan adayı olduğu Mavi grubu ile Engin Kaplan'ın aday olduğu Halikarnas Grubu'nun yarıştığı seçime ilgi oldukça yoğundu.

Saat 17.00'dan sonra sandıklar kapandı, oy sayımına geçildi. Oldukça gergin bir bekleyişin yaşandığı seçimler sonunda, Mahmut Kocadon'un ekibi sandıkların tamamında oyların çoğunluğunu kazandı. Oldukça çekişmeli geçen İnşaat Meslek Grubu komitesi seçimlerinde Mavi Grup, Yeşil Gruba yaklaşık 50 oy fark atarken, diğer sandıklarda ise açık ara fark olması dikkat çekti.

Sandıklardaki sonuçlar şöyle; 

1 Nolu meslek komitesi Mavi 133 - Halikarnas 49
2 nolu meslek komitesi Mavi 307 - Halikarnas 232
3 nolu meslek komitesi Mavi 109 - Halikarnas 70
4 nolu meslek komitesi Mavi 192 - Halikarnas 59
5 Nolu meslek komitesi Mavi 149 - Halikarnas 50
6 nolu meslek komitesi Mavi 95  - Halikarnas 31
7 nolu meslek komitesi Mavi 49
8 nolu meslek komitesi Mavi 89   -Halikarnas  31
9 nolu meslek komitesi Mavi 85
10 nolu meslek komitesi Mavi 130- Halikarnas 45

MAHMUT KOCADON; "ÇOK ÇALIŞTIK, SİSTEMLİ ÇALIŞTIK"

Sonuçların kesinleşmesinin ardından gazetecilere konuşan Mavi Grup başkan adayı Mahmut Kocadon, aldıkları sonuçtan memnun olduklarını ifade ederek şöyle konuştu;

"Bunlar, Bodrum Ticaret Odası üyelerinin teveccühü ile oluyor. 9 bin üye var. Yaklaşık 4 bin 700 tane oy kullanma hakkı olan vardı. 10 meslek grubundan hepsini aldık. Ben kendi grubumu tebrik ediyorum. Çok çalıştık. İyi çalıştık, sistemli çalıştık. Söyleyeceğimiz sözleri söyledik. Bodrum için yapacaklarımızı söyledik ve Bodrum tüccarları buna inandı. Bugün de oylarını bizden yana tercih ettiler. Bizi tercih eden tüm üyelerimize çok teşekkür ederim.”
 
Bodrum’un hoşgörü ile ön plana çıktığını dile getiren Mahmut Serdar Kocadon, “Herkes birbirine tahammül ediyor. Az önce gördünüz, kaybeden tarafın lideri arkadaş ile kol kola fotoğraf çektirdik. Birbirimizi alkışladık. Bodrum’un farkı bu. Nazik, medeni, birbirine saygı duyan iki tarafın maçının sonucu böyle güzel bitti. Centilmence bitti.” dedi.

Yönetim kurulu seçimleri ile ilgili de konuşan Kocadon, “3 gün itiraz süresi var. Onu bekleyeceğiz. Herhalde Perşembe veya Cuma günü İlçe Seçim Kurulu’ndan gelen kararla diğer seçimlerimizi yapacağız. Yönetim kurulu, disiplin kurulu ve odalar birliği temsilcilerinin seçimlerini yargı gözetiminde yapacağız. Meclis başkanını da 30 kişilik meclis toplantısı sonunda seçeceğiz. İlk toplantıyı en yaşlı meclis başkanı açar. Daha sonra da seçime geçilecek.” şeklinde konuştu.

Halikarnas Grubu’nun başkan adayı Engin Kaplan ise sandıklardan düşük oylarla çıktıklarını ifade ederek “Kaybettik demiyorum. Biz bu kısacık sürede Bodrum’a çok şey kazandırdık. İnşallah oda yönetimimiz ortaya koyulan bu değerlerin üzerine gider. Yükleri ağır, çıta biraz daha yükseldi. Bodrum iş hayatı hareketlendi. Biz de ne zaman ihtiyaç duyarlarsa yanlarında olacağız.” dedi.