Mazhar Alanson'dan Açıklama Geldi!..

MFÖ’nün 27 Ağustos’ta Bodrum’da vereceği konserin iptal edilmesi, tartışılmaya devam ediyor. İki gündür süren tartışmaların ardından Mazhar Alanson, söylediği iddia edilen ifadelerin kendisine ait olmadığını ifade ederek, “Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem” diyerek paylaşımlara tepki gösterdi.

Mazhar Alanson'dan Açıklama Geldi!..

MFÖ’nün Bodrum’da 27 Ağustos’ta yapılması planlanan konseri iptal edildi. Konserin iptal nedeni olarak ‘sıfır bilet’ iddiası ortaya atıldı. Ardından bazı sosyal medya kullanıcıları, konserin bilet satışlarının Mazhar Alanson’un yaptığı bir açıklamaya tepkiden dolayı az olması nedeniyle ertelendiğini öne sürdü.mBodrum konserinin organizasyon şirketi KerkiSolfej, iptalle ilgili bir açıklama yaparak “27 Ağustos akşamı yapılması planlanan MFÖ Bodrum Antik Tiyatro Konseri için satılan resmi bilet 401 adet, etkinliğin resmi bilet geliri 51 bin Türk lirasıdır. Bu sayı grup üyeleri ve menajerleri ile paylaşılarak teknik, konaklama, ulaşım ve sair giderler tarafımıza ait olacak şekilde konserin tüm bilet satış gelirlerini kendilerine bırakarak organizasyonu gerçekleştirme talebimiz olmuştur. Ancak grubun sahneye çıkmak için 70 bin TL talep etmesi neticesinde ortak kararla konserin iptali kararlaştırılmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Bu iddialara sosyal medya hesabından yanıt veren Mazhar Alanson ise söylemediği sözlerden dolayı linç edildiğini ifade ederek “Vurun ulan vurun ben kolay ölmem” sözleriyle tepki gösterdi. Sanatçı, "İlkokulda 5 senede Selanikle Anıtkabir arası tüm kareleri beynimize soktular. Ama kanımızda Fatih'in kudreti, ruhumuzda Peygamberimizin aşkı vardı bunu unuttular" sözlerinin kendisine ait olmadığını savundu. 

Alanson, sosyal medya hesabından yaptığı diğer paylaşımda ise konserin organizasyon firmasının finansal ve organizasyonel şartları yerine getirmemesi sebebiyle iptal edildiğini, diğer iddiaların ise gerçeği yansıtmadığını ifade etti.