MEZUN OLDUĞU OKULA BİLİŞİM ODASI HAZIRLADI

Turgutreis Mahallesi'nde yaşayan Numan Pekdemir'in destekleriyle Amiral Turgut Reis...

MEZUN OLDUĞU OKULA BİLİŞİM ODASI HAZIRLADI
Turgutreis Mahallesi'nde yaşayan Numan Pekdemir'in destekleriyle Amiral Turgut Reis Ortaokulu'nda Bilişim Teknolojileri Odası hazırlandı.

Amiral Turgut Reis Ortaokulu'nda Bilişim Teknolojileri Odası törenle hizmete açıldı. Okulun mezunlarından Numan Pekdemir'in babasının ismi verilen Bilişim Teknolojileri Odası'nın açılış törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ve Pekdemir ailesi üyeleri katıldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'ndan emekli olan ve çalışmalarına Bodrum Oda Orkestrası ve Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu ile devam eden kontrbas sanatçısı Numan Pekdemir, babası Ali Haydar Pekdemir'in isminin verildiği sınıfın açılışında toplulukta kısa bir dinleti sundu. Kemanda Gündüz Öğüt, Banu Yenilmez, viyolada Hande Taban, viyolonselde Murat Alkan
ve kontrbasta Numan Pekdemir'in sahne aldığı Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, Vivaldi, Mozart, Dede Efendi ve Türk film müziklerinden potpori seslendirdi.

Açılışı Numan Pekdemir'in annesi İsmihan Pekdemir ve Kaymakam Yılmaz birlikte yaptı. 18 bilgisayar bulunan sınıfın özel olarak hazırlandığını ve açılışla birlikte öğrencilerin merakla sıralarına oturduğunu anlatan Numan Pekdemir "Ben, annem ve babam da aynı okuldan mezun olduk. Bugün mezun olduğum okuluma destek vermeyi kendimce bir borç bilirim. Devletimizin yetişemediği zamanlarda, bizler de okullarımıza destek olmalı ve eksiklerini gidermeliyiz" dedi.