Milas’ta Eğitime 14 Gün Ara!

Milas’ta temaslı ve pozitif vakaların görüldüğü bazı okullarda 14 gün boyunca yüz yüze eğitime ara verileceği, eğitimlerin uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Milas’ta Eğitime 14 Gün Ara!

Milas’ta artan Kovid-19 vakalarına karşı denetimler artırılırken, son dakika bilgisine göre eğitim-öğretim yapılan ilkokul düzeyindeki bazı okullar için yüz yüze eğitime ara kararı alındı. Milas Hıfzısıhha Kurulu kararına göre; temaslı ve pozitif vakaların görüldüğü bazı okullarda yarından itibaren yüz yüze eğitime ara verilecek.

Haber Milas’ın haberine göre yüz yüze eğitime ara verilen okullarda ise eğitimlerin, 14 gün boyuca uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. O okulların hangileri olacağı henüz açıklanmadı. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da sosyal medya hesabında ilçenin 11 Mart ile 24 Mart tarihlerindeki vaka yoğunluğu haritasını paylaşıp vaka artışına dikkati çekti. Başkan Tokat, yaptığı açıklamada “11 Mart'tan bu yana geçen süre içerisinde Milas’ımızdaki tablo korkutucu boyutlara ulaştı. Değerli hemşehrilerim, haritada maviye dönen bir Milas için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak #TedbiriEldenBırakmadan virüs ile mücadelemizi sürdürelim” ifadelerini kullandı.