Oasis’ten İlk Yılı Ücretsiz Ofisler

Bodrum’un ilk alışveriş merkezi Oasis, bünyesinde yer alan 50’ye ofis alanını Bodrum genelindeki firmalara ilk yıl kirasız olarak sunuyor. Projenin pandemi nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan iş dünyasından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Oasis’ten İlk Yılı Ücretsiz Ofisler

Bodrum’un önemli yaşam merkezlerinden biri olan Oasis Bodrum, hayata geçirdiği ofis projesi ile Bodrum’daki işletmelere rahat ve konforlu bir çalışma alanı sunmayı hedefliyor. Proje kapsamında, gelen başvurulardan seçilecek 50 işletme ilk yılı kira ödemesiz, ikinci yıl ise uygun ödeme koşulları ile alışveriş merkezinde ofis sahibi olacak. 

Proje kapsamında alışveriş merkezi bünyesindeki toplamda 3.200 m²’lik alanda, 50 m²’den 150m²’ye kadar büyüklükteki ofisler parekende dışında faaliyet gösteren firmalara kiralanacak. Lokasyonu, ziyaretçi sayısı ve verdiği hizmetler ile Bodrum ticaret hayatının en önemli merkezlerinden bir olan alışveriş merkezinin hayata geçirdiği bu projenin iş dünyasından büyük ilgi ve talep görmesi bekleniyor.

Ofis projesi ile ilgili bugün Oasis’te bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya yaklaşık 6 ay önce Oasis Genel Müdürlüğü görevine başlayan Özgen Özyurt, Halkla İlişkiler ve Pazarlama Yöneticisi Derya Koçbaşlı ve Kiracı İlişkileri Yöneticisi Gonca Turgay katıldı. 

Toplantıda yaptığı konuşmada proje hakkında basın mensuplarına detaylı bilgiler veren Genel Müdür Özgen Özyurt, koronavirüs salgının ticaret hayatına büyük zarar verdiğini vurguladı. Özyurt, Oasis AVM olarak bu süreçte kiracılarına herzaman destek olduklarını ifade ederek şunları söyledi;

"Alışveriş merkezleri bünyesinde yeme içmeden, mobilyasına giyimine kadar birçok sektörü birarada bulunduran yerler. Dolayısıyla pandemi kısıtlamaları nedeniyle kapanmalar, kısmi açıklıklar, yeme içmenin paket servis olması gibi olumsuz etkiler maalesef AVM’leri çok ciddi anlamda etkiledi. Biz de bu dönemde kiracılarımıza destek verdik. Bu dönemde pandemiden dolayı bir tane mağazamız kapanmadı. Başka sebeplerden dolayı 1-2 mağaza kapandı ama bunlardan hiçbiri pandemiden dolayı olmadı. Gerekli desteği elimizden geldiğince verdik. Türkiye’de de birçok AVM bu desteği verdi. İnşallah bunu da en kısa sürede atlatacağız” dedi.

Ofis projesinin detayları hakkında da bilgiler aktaran Özgen Özyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alt katta 50’ye yakın bağımsız bölümümüz var. Bunun 3 bin 200 metrekare civarında toplam değeri var. Pandemide insanlar ciddi sıkıntı yaşadı, insanlar soluklansın. Biz de buraları ofis yapalım dedik. Burada perakende satış haricinde, ofis olarak çalışmak isteyen tüm arkadaşlarımıza açacağız burayı. Bir ön talep toplamayı düşünüyoruz. Örneğin mali müşavirlerden 8-10 talep olursa bir sokağa mali müşavirleri toplarız. Bir tarafa hukukçuları toplayabiliriz, bir tarafa emlakçıları toplayabiliriz. Daha sonra kendi içinde bir sinerji yaratabilir diye düşündük. Ön talep toplamak için duyurulara başladık."

Kiracılarla 1 yılı kira ödemesiz, minimum 2 yıllık kontrat yapacaklarını ve metrekaresini 30 TL’den kiralayacaklarını anlatan Oasis Genel Müdürü Özgen Özyurt, "Yani 50 metre bir yer kiralayan 1500 TL kira ödeyecek. Bu gerçekten çok makul bir fiyat. Çünkü etrafa baktığımızda bu rakamlar 4000– 4500 TL seviyesinde. Ayrıca AVM içinde otoparkı var, güvenliği var, temizliği var, tuvalet alanları var. Bir alışveriş merkezinde olmak ciddi ayrıcalık" dedi. 

Oasis’in logosunun da değiştiğini aktaran Özyurt, yaza doğru Oasis’in yeni projelerini anlatacakları bir organizasyonda logonun da lansmanını yapacaklarını ifade etti.