Odaların Yönetiminde Gözümüz Yok!..

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede yapılan oda seçimlerine kendisinin ve belediyenin müdahale ettiği ile ilgili çıkarılan dedikodulara meclis toplantısında tepki gösterdi. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda da iddialarla ilgili elinde kanıt olanların ortaya çıkmasını isteyen Aras, “Bu söylentilere kimse kıymet vermesin.” dedi.

Odaların Yönetiminde Gözümüz Yok!..

Belediye Meclis toplantısında konu ile ilgili konuşan Aras, “Bodrum Ticaret Odası seçimleri yapıldı. Buralarda polemikler yapılıyor. Biz belediye olarak hiçbir seçime müdahil olmuyoruz. Bu polemiklere kimse kıymet vermesin. Biz, hizmetimize bakıyoruz, işimize bakıyoruz. Hiç kimsenin odasının yönetiminde gözümüz yok. Daha sonra onlardan bize gelecek faydayı da istemiyoruz. Hani, öyle oluyor ya bu işler; ‘ben sana destek vereyim, sen bana destek ol’. Herkes görevini yapsın. Ticaret odasının görevi kendi üyelerine hizmet etmektir. Üyeleri oda yönetimini belirler ve hizmetini alır. Belediyenin görevi halkına hizmet etmektir. Esnaf Odası ve Şoförler odalarının görevi kendi üyelerine hizmet etmektir. Diğer dernekler, STK’lar ve odalar aynı şekilde. Belediye bu işlerde taraf olmaz. Burada siyaset olmaz. Burada ticaret olur, akıl mantık, sağduyu olur. O yüzden bu işlere lütfen bizi karıştırmasınlar. ‘Osman Gürün aday çıkardı, Ahmet Aras aday çıkardı’, arkadaşlar bunlara lütfen kimse kıymet vermesin.” ifadelerini kullandı. 

Oda seçimlerine hiçbir şekilde müdahale etmediklerini yineleyen Aras, “Ben de gidiyorum oyumu kullanıyorum ama ‘onların seçimlerine çomak sokalım, o seçilmesin, bir dahaki dönem beni desteklesin’ gibi anlayıştan bizim çıkmamız lazım. Bodrum’da hizmet edecek belediye başkanı, parti seçilir; hizmet edecek ticaret odası başkanı seçilir. Hepsinin kendi mecrasında ayrı ayrı görevleri, yetkileri, sorumlulukları var. Bu polemiklerle zaman kaybetmeye gerek yok. Biz bu polemiklerin içinde değiliz. Bilginiz olsun. Seçilenleri kutluyoruz, seçilecekleri de kutluyoruz.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür