OKULLARARASI BASKETBOL TURNUVASI TAMAMLANDI

Bodrum Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Okullararası Basketbol Turnuvasında...

OKULLARARASI BASKETBOL TURNUVASI TAMAMLANDI
Bodrum Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Okullararası Basketbol Turnuvasında başarılı olan takımlara ödülleri verildi.

Bu yıl 1.si düzenlenen turnuvaya Bodrum'dan 12 okuldan 12 takım sporcuları katıldı. 4 kategoride gerçekleştirilen turnuvada sporcular kıyasıya mücadele etti. Mahinur Cemal Uslu Okulunda düzenlenen ödül törenine sporcuların yanı sıra, öğretmenler ve öğrencilerin velileri katıldı.

Turnuvada, 2004-2005 Küçük Erkeklerde Atatürk İlköğretim Okulu 1., 2004-2005 Küçük Kızlarda Dr. Mümtaz Ataman Okulu 1., 2001-2002 Kızlarda Mumcular Fuat Ertem okulu 1., 2002-2003 Erkeklerde ise Mahinur Cemal Uslu 1. oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Turnuva hakkında bilgiler veren Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Serpil Erzen, 2013-2014 eğitim öğretim yılında beldelerde kurslar düzenlediklerini belirterek şöyle konuştu:

"Okullarımızda da çok çeşitli kurslar açmıştık bunlardan birisi de basketboldu. Basketbol kurslarımızın sayısı fazla olduğundan onlarla bir turnuva düzenleyelim diye karar verdik. 12 okulumuzdan 12 okul katıldı. Turnuvayı kızlar, erkekler, yıldızlar ve minikler kategorisi olmak üzere toplam 4 ketegoride düzenledik. Bugün onların turnuvasının sonuçlarını yapıyoruz. Okullar hayat olsun projesi kapsamında okullarımızda açtığımız kurslarımızdan idi basketbol. Sanattan spora birçok kurs açılabiliyor. Bu kurslardandı ve bu sene 1'incisini yaptık. Önümüzdeki yıllarda bunu geleneksel hale getirmek ve bunu diğer alanlarda da yapmak istiyoruz" dedi.