Ortakent'te Bir İşyerinde Büyük Yangın!

Bodrum'da bir marangozhanede çıkan yangın çok sayıda ekibin katılımıyla söndürülmeye çalışılıyor.

Ortakent'te Bir İşyerinde Büyük Yangın!

Bodrum-Turgutreis karayolu Yahşi Kavşağı yakınında faaliyet gösteren Uluçam Kerestecilik adlı marangozhane ve pelet üretim tesisinde, akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. İşyeri içerisinde bulunan malzemelerin tutuştuğu yangın, işyerinin 1000 metrekareye yakın kapalı alanının tamamını etkisi altına aldı. Yoğun alevler nedeniyle içerideki yangına etkili müdahale yapılamakta büyük zorluklarla karşılaşılıyor.

Yangının haber verilmesi üzerine itfaiye, polis, sağlık ve zabıta ekibi olay yerine sevk edildi. İşyerinin üzerinden geçen yüksek gerilim hattındaki enerji güvenlik amacıyla AYDEM ekipleri tarafından kesildi. Yarımadanın batı bölgesinde bu sebeple elektrik kesintisi yaşanıyor.

Yangın iş makinelerinin de desteğiyle, itfaiye ekipleri tarafından söndürülmeye çalışılıyor.  Olay yerine gelen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip ediyor. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını takip etti.

Bodrum Belediyesi sosyal medya hesabından yangınla ilgili bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda "Yahşi mahallesindeki bir iş yerinde devam eden yangın nedeniyle tedbir amaçlı Gürece, İslamhaneleri ve Turgutreis bölgesine elektrik verilmemektedir. Belediyemizin tüm imkanlarıyla bulunduğu olay yerinde, Belediye Başkanımız Ahmet Aras da çalışmaları takip ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yürüten Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine destek için Bodrum Belediyesi ekipleri de çalışmalarına devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıntılar Gelecek...