ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN KONSER

Bodrum'da köy okullarında eğitim gören 166 öğrenci ve öğretmenlerden oluşan koro,...

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN KONSER
Bodrum'da köy okullarında eğitim gören 166 öğrenci ve öğretmenlerden oluşan koro, Bodrum'da bir konser verdi.

Bodrum'un Güvercinlik köyünde bulunan Sudi Özkan İlköğretim Okulu ile bazı köy okullarında eğitim gören 166 öğrenci, bir yıldır aldıkları gitar ve koro eğitimin ardından, öğretmenleri ile Bodrum'da konser verdi. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere, çocukların velileri, aileleri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konser öncesinde gazetecilere bilgiler veren Güvercinlik Sudi Özkan İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Adil Sevencan, bir yıldır öğrencilerle çalıştığı proje sonucu, konser düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Konsere yaklaşık 166 öğrencinin katıldığını sözlerine ekleyen Sevencan, şöyle konuştu:

"Özellikle köylerden gelen öğrencilerle büyük bir koro kurduk. Bu öğrenciler gitar çalacaklar, şarkı söyleyecekler. Aynı zamanda perküsyon grubumuz var. Amacımız, müziğin gücünü bütün çocuklara göstermek. Çocukların sosyal hayatın içerisinde yer alarak, müzikle beraber topluma kazandıracağımız insan grubunu hedefledik" dedi.

Çalışmayı yaparken özellikle köylerden gelen öğrencilerin de çalışma içerisinde yer aldığını anlatan Sevencan, çocuklara ensturman, gitar ve koro eğitimini verdiklerini belirtti.

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde, "Bom bili bili bom", "Üsküdar'a gider iken", "Divane aşık gibi" eserlere yer verilirken, ikinci bölümde ise hızlı parmaklar gitar grubu, uçan parmaklar ritm grubunun yerli ve yabancı şarkılarından oluşan eserlere yer verildi.

Yaklaşık 600 kişinin izlediği konser, 3 saat sürdü.