OTOMOBİL HIRSIZI POLİSTEN KURTULAMADI!

Bodrum’daki bir galeriden çalınan otomobil Milas’ta ormanlık alanda terk edilmiş...

OTOMOBİL HIRSIZI POLİSTEN KURTULAMADI!
Bodrum’daki bir galeriden çalınan otomobil Milas’ta ormanlık alanda terk edilmiş halde bulundu. Olayın şüphelisi Bodrum’da kaldığı otelde polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Alınan bilgiye göre Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Ortakent Mahallesi’ndeki bir galerinden otomobil çalınması üzerine harekete geçti. Hırsızlık olayının yaşandığı galerideki ve çevresindeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak otomobilin galeriden çalınma anlarının görüntülerini inceleyen ekipler aracın ve şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Şüphelinin çalınan otomobille bölgedeki bir restorana girerek buradan da hırsızlık yaptığı tespit edildi.

Çalışmayı derinleştiren ekipler otomobilin otomobilin Bodrum Plaka Tanıma Sistemi'nden geçerek ilçeden ayrıldığını da belirledi. Bunun üzerine Muğla'nın diğer ilçelerindeki 40'a yakın PTS kayıtlarını da inceleyen polis, otomobili Milas ilçesinde ormanlık alanda terk edilmiş halde buldu.

Olayın şüphelisi olarak tespit edilen S.H'nin Bodrum'daki kız arkadaşının yanına geldiğini öğrenen polis, şüpheliyi takibe aldı. Ekipler, kendilerini fark ederek kaçmaya çalışan S.H'yi ilçede kaldığı otelde düzenlediği operasyonla yakaladı.

Önceki gün Bodrum Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli çıkartıldığı mahkemece "iş yerinden hırsızlık" suçlamasıyla tutuklandı.

Hırsızlık anı ise işyerindeki güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, maskeli hırsızın yanında getirdiği kerpetenle kapıyı kanırtarak açtığı görünüyor.