Özel Eller, Yöresel Lezzetler

"Özel Eller Yöresel Lezzetler eTwinning" projesi kapsamında 10 ilden özel eğitim öğrencileri, kendi yörelerine ait lezzetleri çevrim içi ortamda beğeniye sunuyor. Etkinlik kapsamında Bodrumlu öğrenciler de çökertme kebabı yaptı.

Özel Eller, Yöresel Lezzetler

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kayseri İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulun ile yürüttüğü proje çerçevesinde farklı illerde yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim alan özel öğrenciler ile öğretmenleri sanal ortamda bir araya geliyor.

Öğretmenlerin yardımıyla Bursa, Kütahya, Isparta, Erzurum, Muğla ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu illerden öğrenciler çevrim içi katılım sağlayarak her ilin yöresine ait yemekleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde evde ve okullarda yapıyor.

Proje ile öğrencilerin iletişim becerilerinin geliştirilmesi, akranların sanal ortamda bir araya getirilmesi, öğretmenlerin farklı fikir ve uygulamalarını paylaşmaları, yöresel lezzetlerin tanıtılması ve uygulamaları yapılarak öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim örencileri, çökertme kebabı yaptı. Bitez Mahallesi Şah Caddesi Bryon Lounge isimli mekanda yapılan etkinliği, diğer illerden öğrenciler ve öğretmenleri de etkinliğe online olarak katıldı. 

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Alanı Hizmetleri Öğretmeni Serkan Olcaycan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biz 10 farklı ildeki özel eğitim öğrencilerimizle ‘Özel Eller Yöresel Lezzetler’ adlı projeyi yürütüyoruz. E Twinning projesi kapsamında özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizi online olarak bir araya getiriyoruz. Pandemi sebebiyle çocukların sosyalleşmeden çok uzak olduğu dönemde hem eğitim ayağı hem sosyalleşme ayağını yapabilmek adına böyle bir uygulama gerçekleştirdik. Türkiye’nin çeşitli illerinden özel eğitim öğretmenleri ve öğrencileri katılıyor. Bugün de Bodrum’dayız. Özel eğitim öğrencileri ile birlikte çökertme kebabı yapıyoruz. Çeşitli illerden diğer öğrencilerimiz de bize eşlik edecekler.”