Partiden ve Görevinden İstifa Etti

Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Başkanı Barkın Kurt, partisinden ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Partiden ve Görevinden İstifa Etti

Bugün yazılı bir açıklama yapan Barkın Kurt, istifa gerekçesini şu sözlerle anlattı;

"Değerli arkadaşlar. Siyasi partiler faaliyet gösterdikleri ülkenin ve yaşam alanlarının daha adil, kaynakların daha hakça paylaşıldığı, kısaca daha iyi bir yaşama sahip olmaları için çalışırlar. Aslolan partinin kendisi değil, ulaşmak istediği hedeftir.

Ben Bodrum'da ve Türkiye'de daha iyi bir yaşama sahip olalım diye Türkiye İşçi Partisi saflarında yer aldım ve İlçe Başkanı seçildiğim bugüne bu amaç için elimden gelen çabayı gösterdim. 

İçinde yer aldığı partim, şu anda konumlandığı pozisyon itibariyle Belediye Başkanı Adayı çıkarma kararı aldı. Bu pozisyon benim düşüncelerimle paralellik arz etmiyor.

Türkiye İşçi Partisinin aday çıkarma kararı alması, tam karşısında yer aldığım AKP-MHP bloğunun güçlenmesine ve hepimiz için felaket olacak bir durum olan Bodrum'un belediye başkanlığının bu bloğa geçme ihtimalini artırıyor.

Bu durumda benim için yapılabilecek iki şey var: Ya inanmadığım bir düşünceyi savunmam ve seçmenlerimizden bu düşünce çerçevesinde hareket etmelerini istemem gerekiyor ya da bu düşünceyi savunan ve bu süreci daha iyi götürebileceğine inanan bir arkadaşa yerimi devretmem gerekiyor. Ben hiçbir zaman inanmadığı fikri savunan biri olmadım, bu riyakarlığı yapamazdım. 

Bu nedenle bir süredir yürüttüğüm Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Başkanlığından ve Türkiye İşçi Partisinden istifa ediyorum. Teşekkür ederim."

MUĞLA iL YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye İşçi Partisi Muğla İl Yönetimi ise Barkın Kurt'un istifası ile ilgili açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi;

"Bodrum ilçe başkanımız Barkın Kurt'un istifa dilekçesi bugün tarafımıza ulaştı ve kendisinin istifası sonrası basınla paylaştığı açıklamaları takip ettik. Bu gelişmeler ışığında kamuoyu ile paylaşmak isteriz ki; Türkiye İşçi Partisi kurulduğu günden bu yana saray rejimine karşı sürdürdüğü inatçı mücadelesini yerel seçim sürecinde de bir adım geri atmadan sürdürmeye kararlıdır. Partimiz her il ve ilçede  aday belirleme sürecinde yerel dengeleri, üye ve yetkili kurullarımızın görüşlerini bir bütün olarak değerlendirerek karar vermektedir. Bu kararlarımızın tamamında saray rejimine kaybettirmeyi öncelerken, yurttaşlarımızın ölüm gösterilerek sıtmaya razı edilmesini de kabul etmeyeceğiz. Güçlülerin, zenginlerin belirleyici olduğu siyaset anlayışına karşı toplumcu bir seçeneği yaratmak var oluşumuzun en temel sebeplerinden bir tanesidir. Kararlıyız, yerel seçimde bu maskeli baloya yurttaşlarımızla birlikte son vereceğiz."