PAZAR GÜNÜ ÇÖMLEKÇİ'DE GÜREŞ VAR!

Mumcular Beldesi'ne bağlı Çömlekçi Köyü'nde bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan Geleneksel...

PAZAR GÜNÜ ÇÖMLEKÇİ'DE GÜREŞ VAR!
Mumcular Beldesi'ne bağlı Çömlekçi Köyü'nde bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan Geleneksel Çömlekçi Yağlı Güreşleri 21 Haziran Pazar günü saat 11:00'de başlayacak, akşam saat 18:00'e kadar devam edecek. Güreşler bu yıl Çömlekçi Köyü'nde güreş şenlikleri için hazırlanan Çömlekçi Köyü Spor Sahası'nda yapılacak.

Demir Topal'ın güreş ağalığını yapacağı 4. Geleneksel Çömlekçi Yağlı Güreşleri köy muhtarlığı tarafından düzenleniyor. Balıkesir, Antalya, Muğla ve Çanakkale bölgesinden 100'e yakın sporcunun katılacağı güreşler 9 kategoride yapılacak.

4 yıl önce başlayan yağlı güreşlerin amacının örf, adet ve geleneklerin unutulmamasını sağlamak ve Çömlekçi ile Karaova güreşlerini yeniden canlandırmak olduğunu belirten Çömlekçi Köyü Muhtarı Mustafa Oral, Kent TV'ye yaptığı açıklamada pazar günü yapılacak olan güreş şenliği hakkında bilgi verdi. Oral şunları kaydetti:

"Bu yılki güreş şenliğimizi, geçtiğimiz yıllardaki güreşlerden elde ettiğimiz gelirlerle yaptırdığımız güreş alanında gerçekleştireceğiz. Bunun için devletten bir yardım almadık. 450 metrekare alana sahip tribünlü güreş sahamızı sulamak için, yeraltı suyunu kullanmamak için bir de gölet inşaa ettik."

Muhtar Oral ayrıca, Çömlekçi Köyü Spor Sahası olarak adlandırılan güreş alanında düğün, tiyatro gibi her türlü etkinliğin yapılabileceğini kaydederek, pazar günü herkesi geleneksel yağlı pehlivan güreşini izlemeye Çömlekçi Köyü'ne davet etti.