Polemik Karşılıklı Sorularla Sürüyor!

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Bodrum’da kullandığı ifadelerin ardından başlayan siyasi polemik devam ediyor.

Polemik Karşılıklı Sorularla Sürüyor!
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ı sert sözlerle eleştirdi. “Onlarca yıldır Bodrum’u yöneten CHP’li belediye Bodrum’a hangi projeyi kazandırmıştır?” sorusunu soran Gökmen, “Yaptığı açıklamalarla yıpranan ve kendi partilileri tarafından bile ciddi olarak sorgulanan Halil Karahan’ın, gündem değiştirmek için partimizi kullanması beyhude bir çabadır” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, yaptığı yazılı bir açıklamayla Kadem Mete'nin ifadelerine tepki göstermiş, Ak Parti iktidarının Bodrum’a yıllardır bir çivi bile çakmadığını ancak seçim dönemlerinde adaylarını boş vaatlerle meydanlara çıkardığını söyleyerek, iktidar partisinin önce Bodrum’da söz verdiği projeleri tamamlaması gerektiğini dile getirmişti. 

Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den ise Karahan’ın açıklamasına sert sözlerle yanıt geldi. Gökmen, “CHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın Halil Karahan’ın yaptığı açıklamayı okuyunca Bodrum’un gerçekten AK Parti’ye ihtiyacı olduğunu bir kez daha anladık” diyerek başladığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Partimizin Bodrum’a çaktığı çivileri sorgulayan Sayın başkanın açıklamalarını Bodrum adına oldukça üzülerek takip ettik. Yıllardır CHP’li belediyenin yönettiği Bodrum’da sanki her şey çok güzel, sorunsuzmuş gibi Ak Parti’yi sorgulayan Sayın Karahan’a sormak isteriz;

Onlarca yıldır Bodrum’u yöneten CHP’li belediye Bodrum’a hangi projeyi kazandırmıştır?

Her yıl yanan ve bu yüzden tüm dünyaya rezil olduğumuz çöplük yangınları Bodrum’da değil de başka bir yerde mi yaşanmaktadır? 

Sokaklarına lağım akan mahalleler Bodrum’da değil midir?

Her yağmurda sel basan ilçe Bodrum’dan başka bir ilçe midir?

Türkiye’nin en fazla kaçak yapıya sahip olan ilçesi Bodrum değil midir?

Hem Bodrum hem de Muğla Büyükşehir Belediyeleri CHP’li olmasına rağmen, bugüne kadar hangi proje Bodrum’a kazandırılmıştır ve Bodrum’un hangi büyük sorunu çözülmüştür?

Aynı partiye mensup Muğla ve Bodrum belediyelerinin yıllardır süren kişisel kavgalarının Bodrum’a verdiği zararı kim nasıl karşılayacaktır?

Yıllardır milyarlarca lira bütçesi olan Bodrum Belediyesi, bu bütçenin ne kadarını Bodrum’un hangi sorununu çözmek için kullanmıştır?

Yaptığı açıklamaları, verdiği sözleri 3 gün sonra unutan, basınla kavga eden, partisi içinde bile sen ben kavgasını körükleyip partililer ve Bodrum Halkı içinde ayrıştırma yaratan ve bundan beslenen CHP Bodrum İlçe Başkanı, bir de Bodrum’un şifrelerini çözmekten bahsediyor. Sayın Karahan, şifrelerden kastınız nedir? Bodrum’a onlarca yıldır tek bir proje kazandırmamış bir belediyeciliğin temsilcisinin, partimize proje eksikliklerinden bahsetmesi oldukça dramatik ve komiktir. AK Parti eser üretme partisidir. Ülkemizde halkımızın yaşam standardını yükseltme adına yaptığı ve yapmakta olduğu projeleri sıralamaya kalksak CHP İlçe Başkanı’nın akli melekeleri sarsılır.

Son zamanlarda Bodrum basınını suçlayarak yaptığı açıklamalarla yıpranan ve kendi partilileri tarafından bile ciddi olarak sorgulanan Halil Karahan’ın, gündem değiştirmek için partimizi kullanması beyhude bir çabadır.

AK Parti olarak Bodrum’un gelişmesi, özlenen yatırımlara bir an önce kavuşması için var gücümüzle çalışacağız. Bu uğurda kimseyle kavga etmek istemezken, Partimizi kısır çekişmelere çekmek isteyen Sayın Karahan’ın niyetini çok iyi anlıyoruz. Ama bu fırsatı kendisine vermeyeceğimizin de bilinmesini isteriz. AK Parti, Milletimizin hizmetkarıdır. Ülkemiz ve Bodrumumuz için hiç durmadan çalışacağımıza ve siyaseti şahıslara değil halkımıza hizmet için yapacağımıza söz veriyoruz" dedi.