Regaip Gecesi Dualarla İdrak Edildi

Ramazan ayının habercisi ve üç ayların ilk kandil gecesi olan Regaib Gecesi, Bodrum’da da dualarla idrak edildi.

Regaip Gecesi Dualarla İdrak Edildi

Bodrum Müftülüğü tarafından düzenlenen ilçe genelindeki camilerde Kuran-ı Kerim, ilahi ve mevlidi şeriflerin okunup vaazların verildiği kandil programlarına yoğun ilgi göstererek dualarıyla iştirak eden vatandaşlar, Regaib gecesini idrak etmenin manevi mutluluğunu yaşadı.

Bitez Leman Mehmet Yılmaz Güneri Cami’nde gerçekleştirilen kandil programı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı’nın da katılımlarıyla gerçekleşti.

Regaib gecesi ile birlikte “üç aylar” diye bilinen, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girildiğini belirten Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı, “Peygamber Efendimiz Recep ayı girdiğinde,“Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur” şeklinde dua etmiş ve bu kutlu zamanların önemine dikkat çekmiştir” ifadelerini kullandı.

Müftü Kapancı, tüm İslam aleminin Regaib Gecesini tebrik ederek, "Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin. Bu mübarek geceleri kurtuluşunuza, necatımıza vesile eylesin" dedi.

İlçemizde düzenlenen bir başka Regaib Kandili Özel Programı’nda ise Merkez Adliye Camii’nde merkez cami görevlileri tarafından Kur’an tilaveti ve mevlidi şerif programı tertip edildi. Bodrum Müftülüğü Personel Şube Müdürü Ahmet Akbudak vatandaşlara vaazda bulundu.

Programlar hep birlikte edilen dualar ve dağıtılan ikramlarla son buldu.