Sağlık Vakfı'nda Gölge Oyunu...

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda eğitim gören bireyler için, “Hacivat&Karagöz” gösterisi sunuldu. 

Sağlık Vakfı'nda Gölge Oyunu...

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda eğitim gören bireyler için, “Hacivat&Karagöz” gösterisi sunuldu. 

Önderhan Beach Club Turkuvaz Tur Turizm A.Ş. tarafından organize edilen Hacivat&Karagöz Gölge Oyunu gösterisi Turgutreis Mahallesi’ndeki Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda gerçekleştirildi. Tayfun Özeren’in hazırlayıp sunduğu Hacivat&Karagöz Gölge Oyunu gösterisi, Bodrum Engelliler Sağlık vakfında öğrenciler, veliler ve vakıf çalışanları tarafından ilgiyle izlendi. 40 dakikalık gösteride izleyiciler keyifli vakit geçirdi. 

Önderhan Beach Club Turkuaz Tur Turizm A.Ş. Genel Müdürü Onursal Özatacan, Geleneksel Türk Kültürü ve sanatımızın farkındalığını artırmak amacı ile Hacivat ve Karagöz Gölge Oyununu turizm ile buluşturan etkinlikler düzenlediklerini kaydederek “Geleneklerimiz ve kültürümüze sahip çıkmak, özellikle genç neslimizin farkındalığı artırmak, çocuklarımızın hayal gücünü artırmak adına bu sanata sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu heyecanımız turizm ile buluşturmaya karar verdik. Çünkü tatil boyunca misafirlerimizin aktif ve katılımcı olmasına olanak sağlayan bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımıza atölye çalışmaları yaparak bu sanat ve geleneksel kültürümüzle buluşturmayı hedefliyoruz. Sloganımız ise; Hacivat Karagöz Tatilde, tabletler evde” dedi.

GELENEKSEL KÜLTÜRÜMÜZE DESTEK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ…

Özatacan sözlerine şöyle devam etti; 

“Bodrum Sağlık Vakfı’da yine bizleri için çok önemli bir oluşum. Burada eğitim gören engelli kardeşlerimizle de Geleneksel Türk Kültürümüzün en dikkat çeken Karagöz ve Hacivat Gölge Oyununu paylaşmak istedik. Tayfun Özeren üstadımız yüzyıllardan bu güne gelmiş bu kültürü yaşatmaya çalışıyor, bizlerde acizane buna destek vermeye çalışıyoruz. Bodrum Sağlık Vakfındaki bu etkinlik çok anlamlı ve duygulu”

Öğrencilerin büyük keyif aldığı gösteride emeği geçen Tayfun Özeren’e Kurum Müdürü İlknur Şengül tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.