Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 08:54:02' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 08:54:02' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=08 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658281

Salgın Bile Coşkuyu Engelleyemedi

Bodrum’da saatler 21.00’i gösterdiğinde 23 Nisan coşkusu yaşandı. Balkonlarda yaşanan coşku, kimi noktalarda sokağa taştı.

Salgın Bile Coşkuyu Engelleyemedi

Koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl evlerin balkonlarında kutlandı. Balkonlarını Türk Bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve balonlarla süsleyen vatandaşlar, saat 21.00’i bekledi. Saatler 21.00’i gösterdiğinde hep bir ağızdan İstiklal Marşımız okundu. Ardından günün anlam ve önemini anlatan marşlar çalındı. Bodrumlular marşlara coşkuyla eşlik etti. Kimi vatandaşlar balkonlarında davul çalarken, kimi noktalardan ise havai fişekler atıldığı ve meşaleler yakıldığı görüldü. 

23 Nisan coşkusu birçok noktada da sokaklara taştı. Sokaklarını bayraklarla donatan vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Kutlamalara çocuklar da ellerinde bayraklarla katıldı. 

Coşkulu kutlamanın yapıldığı noktalardan biri de Konacık Şehit Barış Akay Caddesi, Ekber Sokak idi. Sokağa dev bir Türk Bayrağı asılarak ses sistemi kuruldu. Sosyal mesafe kuralına dikkat ederek sokakta bir araya gelen mahalle sakinleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını çocuklarla birlikte kutladı. Kutlama sonunda doğum tarihi 23 Nisan olduğu öğrenilen 9 yaşındaki Halil Yenilmez için de doğum günü pastası kesildi. 

Mahalledeki kutlamayı organize eden Emrah Tuğbay, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Zor günlerden geçiyoruz. Bu sene evlerimize kapanma durumu yaşıyoruz. Çok önemli bir gün, 100. Yılımız. Bunu kutlamamız gerekiyordu. Zaten içimizde büyük bir sıkıntı var. Coşkuyla beraber böyle bir şey organize etmek istedik. Sosyal mesafeyi olabildiğince korumaya çalıştık. Mutluyuz. 100. Yıla ulaşmak çok güzel bir şey. İçinde çocuğu yaşatan herkesin 23 Nisan’ını kutlarım.” ifadelerini kullandı. 

Kutlamaya katılan Fatma Baranlıoğlu ise “Gönül isterdi ki 100. Yılımızı daha farklı şekilde kutlayalım ama böyle kutladık” derken sağlık çalışanı Huriye Akyol ise “Bugün içimiz buruk. Elimizden geldiğince sosyal mesafeye koruyarak kutlamamızı yaptık.” diye konuştu. 

Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Yağmur Ceylan da bayramı çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederek “Virüs salgını nedeniyle böyle kutlamak zorunda kaldık ama yine de hepimiz çok eğlendik. Buradan bu güzel bayramı hediye ettiği için Atatürk’e teşekkür ediyorum” dedi.


Muhabir: Hamdi Yörür