Salgın Gevşemeyi Affetmiyor!

Nüfus yoğunluğu, coğrafi ve iklimsel özellikleri nedeniyle salgında büyükşehirlere göre çok daha avantajlı olan Bodrum'da, vatandaşların, uzmanların önerdiği tedbirlere gösterdiği hassasiyet gevşediği an, salgın da yükselme eğilimine giriyor. Sağlık sistemindeki yatak kapasitesinin sınırlı olması ise bölgemizde can kayıplarını en düşük seviyede tutmak için, salgınla mücadele tedbirlerinin taviz vermeden sürdürülmesini gerekli kılıyor.

Salgın Gevşemeyi Affetmiyor!

Ülke genelinde artış gösteren koronavirüs vakaları, Hayat Eve Sığar uygulamasının yoğunluk haritasına göre geçtiğimiz haftalara göre Bodrum’da da yükseliş trendinde. Hergün çok sayıda vatandaş, Devlet Hastanesi’ne klinik bulguları nedeniyle Covid-19 testi yaptırmak için gelirken, ilçede yaşayan 73 yaşındaki bir kişinin daha bugün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. 

Ülke genelinde hızlı bir şekilde artan koronavirüs vakaları, Bodrum’da da artış eğiliminde. Sağlık Bakanlığı, 13 Kasım Türkiye Günlük covid-19 tablosunu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 149 bin 942 covid-19 testi yapıldı, 3 bin 45 kişiye hastalık tanısı konuldu, 93 kişi ise hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. 

HARİTAYA GÖRE VAKALARDA ARTIŞ VAR

Bakanlığın Hayat Eve Sığar Uygulaması’ndaki yoğunluk haritasına göre ilçe merkezindeki mahalleler başta olmak üzere, tüm Yarımada genelinde vaka yoğunluğunda artış olduğu gözlemleniyor. Özellikle bir süre önce vakaların çok az olduğu Mumcular Mahallesi’nde haritaya göre vaka sayısında artış var. 

İlçede bir günde çok sayıda vatandaş covid-19 testi yaptırabilmek için Bodrum Devlet Hastanesi’nin yolunu tutuyor. Dün Devlet Hastanesi’nde test yapılan birimin önünde çok sayıda kişinin test yaptırmak için beklediği görüldü. 

ŞANTİYEDE KORONAVİRÜS ENDİŞESİ

Öte yandan Bodrum’da bir inşaat şantiyesinde 20'ye yakın kişide koronavirüs vakasının görülmesi üzerine şantiyede çalışan işçilerin test yaptırmak için hastanelere geldiği öğrenildi. 

BİR KİŞİ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ

Covid-19 vakaları artmaya devam ederken buna bağlı olarak ölümler de yaşanıyor. Turgutreis Mahallesi’nde yaşamını sürdürdüğü öğrenilen 73 yaşındaki Ahmet Erbil adlı vatandaş, koronavirüs nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybetti. Erbil’in Yukarı Akçaalan Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.