Şikayet Edilen Yapılar Mühürlenecek

Bodrum’da tiny house tipi yapılar giderek yaygınlaşıyor. Kriterleri henüz belirlenmemiş bu yapılardan ikisi ile ilgili belediye ekiplerince işlem başlatıldı, yapıların mühürleneceği bildirildi.

Şikayet Edilen Yapılar Mühürlenecek

İlçede pandemi ve artan döviz kurları ile artan kiralar, vatandaşları çeşitli alternatifler aramaya yöneltti. Tiny house adı verilen bu yapı, bu alternatiflerden biri olarak öne çıkıyor. Bu yapılar zaman zaman şikayete de konu oluyor. 

Son olarak Kumbahçe Mahallesi Atatürk Caddesi üzerine bir bahçeye beton zemin üzerine sabitlenen yapılar şikayete konu oldu. İhbarın ardından Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri yaptıkları tespitler sonucunda yapının imara aykırı olduğunu belirledi. Yapılar, ekiplerce mühürlenecek. 

Öte yandan tiny house benzeri yapılar, bugün yapılacak meclis toplantısında da gündeme gelecek. Toplantıda “İlçede yaygın olarak kullanılmaya başlanan trafiğe tescilli, karavan tarzı “tiny house” olarak nitelendirilen bungalov tipi ev modellerinin kullanımlarına dair kriterlerin belirlenmesi teklifine ilişkin, 23/08/2022 tarihli komisyon raporu” karara bağlanacak.