ŞİMDİ DE BODRUMLUYA TATİL ZAMANI

Bodrum’da turizm sezonunun bitmesiyle birlikte yaz boyunca yorulan Bodrumlular için...

ŞİMDİ DE BODRUMLUYA TATİL ZAMANI
Bodrum’da turizm sezonunun bitmesiyle birlikte yaz boyunca yorulan Bodrumlular için düzenlenen tatil olanakları oldukça cazip geliyor.

Turgutreis’te uzun yıllarıdır faaliyet gösteren ve yaz sezonunda Bodrum’a gelen turistlere hizmet veren Bodrum kökenli “Turgutreis Tours” yurt içi ve yurt dışındaki turistik bölgelere tur düzenlemeye başladı.

Yazın Milyonlarca insanın tatili geçirmek için geldiği Bodrum’da şimdi de yaşayanlar kendileri tatil yapma imkanı bulacak. Ekim ve Kasım aylarında Yunanistan ve Karadeniz turları düzenlemeyi planlayan Tur şirketi, vatandaşlara inanılmaz fırsatlar sunuyor.

Kasım ayında başlayacak olan Karadeniz turu için her şey dahil 750 liraya bir hafta tatil imkanı sunuluyor hem de kredi kartına taksitle. Düzenlenecek olan tırlar ve 2011 Turizm sezonu hakkında bilgiler veren Turgutreis Tours ve Uslu Gurubun Satış ve Pazarlama Müdürü Savaş Kara, 2011 yaz sezonundan bilgiler verdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi geçmiş yıllardaki turizm yoğunluğu kadar yoğunluk yok. Yalnız bizim işlerimiz ürün ve çeşitliliğimiz ve kendi villa ve apartlarımızla yerli ve yabancı turistlere verdiğimiz hizmetler dolayısıyla turizmde de sezonda bir düşüklük yaşamadık daha da yükselme oldu satış alanında. 2011 sezonu bizim için çok iyi geçti. Özellikle villa ve taşımacılık konusunda bu sene büyük yatırımlara adım attık. Ürün çeşitliliğimiz sebebiyle bu sene iyi geçirdik.”

Ekim ayı içerisinde öncelikle günü birlik turların başlayacağını hatırlatan Kara, şöyle devam etti:

“Her hafta Efes, Pamukkale, Dalyan turlarımız var bunlar kişi başı 60 lira öğle yemeği dahil fiyatlarımıza. Yerli ve yabancılara açıktır. Her Perşembe ve Pazar günü Akyaka sedir adası turumuz var buda kişi başı 60 liradır gayet uygun fiyatlarımız tüm halkımız yerli ve yabancı turistlerle birlikte her hafta katılmaktayız. 17 Ekim’de konaklamalı bir yunan adası turumuz var. Buda 6 gece 7 gün olarak planladık. İstikametimiz Kos Adasından çıkış yapacağız. Kos zaten bizim komsu ülkemiz sayılır artık. Büyük Atina şehrine turlarımız var.”

Yaklaşık 1.5 yıl sonra ilk kez Karadeniz bölgesine tur düzenleyeceklerini dile getiren Kara, oldukça cüzi rakamlara tatil yapmak isteyen vatandaşları beklediklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kasım ayında ise Karadeniz turumuz var yine 6 gece 7 gün bunun içinde Çorum, Rize, Uzungöl, Maça, Fatsa, Samsun, Sümene Manastırı bu bölgelere gerçekten beklenen bir tur. Bu bölgelere turlar düzenliyoruz. 6 Kasım’da başlayacak, bu tur çok bekleniyordu 1 veya 1.5 senedir bu turu yapmıyorduk. Talep olacağını bildiğimiz için bu sene düzenleme yaptık. İyi bir izlenim var. Bu tura kişi başı 750 lira konaklama dahil ödeniyor ve buna isterseniz kredi kartına 6 taksit imkanı sunuyoruz. Buda cüzi bir rakamdır, gayet uygun bir rakamdır. Genel olarak ta uygundur fiyatlarımız. Biz kış aylarında burada bizler gibi çalışan yerli vatandaşlarımız dışarıdan gelen vatandaşlarımıza, yazın bulamadıkları gezme ve dolaşma imkanını kışın çeşitli bölgelere turlar düzenliyoruz. Bu turlar ise, genelde şirince, Birgi onun haricinde Bin 200 metre rakımda Kırklar çeşmesine turlar düzenlemekteyiz. Onun haricinde turlarımız devam ediyor.”