Singapur Büyükelçisi'nden Bodrum Ziyaretleri

Özel bir etkinliğe katılmak için Bodrum'a gelen Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Ticaret Odası'nı ziyaret etti.

Singapur Büyükelçisi'nden Bodrum Ziyaretleri

Özel bir etkinliğe katılmak için Bodrum'a gelen Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Ticaret Odası'nı ziyaret etti.

Singapur'un Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow ve beraberindeki heyet, Belediye ziyaretlerinde Başkan Ahmet Aras tarafından karşılandı. Sıcak bir sohbet ortamının yaşandığı ziyarette Büyükelçi Tow, Başkan Aras’a kendi ülkesinden söz etti, Bodrum hakkında merak ettiklerini sordu.

Singapur ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 50. yılına ulaştığını belirten Büyükelçi Jonathan Tow, ikili ilişkilerin en üst seviyede kalması için iletişim kanallarının her zaman açık olduğunu ifade etti. Tow ayrıca, Başkan Aras'ı, önümüzdeki günlerde Singapur'da düzenlenecek olan World Cities Summit Konferansı’na davet etti.

Konuk Büyükelçi’ye Bodrum'u anlatan Başkan Ahmet Aras da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bodrum’un Singapur halkı için kusursuz ve mükemmel bir tatil destinasyonu olduğunu söyleyen Aras, Türkiye’nin en özel coğrafyasının iklim, kültür ve tarih zenginliğinden söz etti ve tüm Singapurlular’ı hayatlarında bir kez de olsa Bodrum’u görmeye davet etti. Başkan Aras, ziyaretin sonunda Büyükelçi Tow'a Bodrum'u tanıtan bir kitap hediye etti.

BÜYÜKELÇİ TOW, BODTO'YU DA ZİYARET ETTİ...

Singapur’un Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow ve Başkatip Chong See daha sonra Bodrum Ticaret Odası'na ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Arif Ceylan Satı ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven hazır bulundu.
 
Büyükelçi Tow, Bodrum’a Singapurlu şefler tarafından ülkesine özgü yemeklerin yapılacağı bir etkinlik için geldiğini ve aynı zamanda Bodrum ekonomisi hakkında Ticaret Odası ziyaret ederek işbirliği fırsatlarını görüşmek istediğini belirtti. Büyükelçiye Bodrum hakkında BODTO Yöneticileri tarafından kapsamlı bilgi verildi. Bodrum’un gelecek vizyonu, ekonomik hayatı ve ticaret hacmi, potansiyel sektörleri ve yatırım alanları konuları ziyarette konuşuldu. Bodrum-Singapur arasında yatırımcılar için ne tür yatırım yapılacağı hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı. 

BODTO heyeti Büyükelçiye Bodrumdaki tekne imalatı, organik tarım, sağlık turizmi ve son günlerde gelişmekte olan düğün turizmi hakkında bilgiler verdi. Ziyarette Singapur’un yemek ve müzik kültürü de gündeme alındı. Singapurlu yatırımcılara rehber olabilecek Bodrum ekonomisi hakkında bir rapor hazırlanarak Büyükelçiliğe iletilmesine karar verildi. Büyükelçi Tow, cari fazlası veren Singapurlu yatırımcılar için doğru sektörde doğru yatırım yapılacak alanların değerlendirilmesi için İstanbul’da bulunan Singapur Yatırım Ofisine bilgileri aktaracağını ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ise Bodrum Ticaret Odasının, ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirmeye ve Singapur Yatırım Ofisine yatırım fırsatları hakkında her zaman destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Büyükelçi daha sonra Odamızda sergilenen Bodrum Kilimleri sergisini inceledi kilimlerin özellikleri hakkında sorular yöneltti.