Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:09:10' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:09:10' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656454

TAKVİM GAZETESİNİN BODRUM İLE İLGİLİ MANŞETİNE TEPKİ!

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bugün Takvim gazetesinin manşetinde yer...

TAKVİM GAZETESİNİN BODRUM İLE İLGİLİ MANŞETİNE TEPKİ!
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bugün Takvim gazetesinin manşetinde yer alan Bodrum'da 'ekmek yok, su yok' ancak pahalılık var haberlerine tepki göstererek, "Bodrum İlk defa böyle birşey yaşamıyor. Bu Bodrum'a olan rağbetin ve haber değerinin yüksek olmasından kaynaklanan bir haber" dedi.

Türkiye'nin gözde turizm merkezinden Bodrum'da Ramazan bayramı tatili nedeniyle gözle görülür yoğunluk yaşanıyor. Özellikle binlerce yerli turist bayram tatilini fırsat bilerek aileleriyle birlikte ilçeye geldi.

Bugün Takvim gazetesinin manşetten verdiği ve Bodrum'da yoğunluk nedeniyle fiyatların çok yükseldiği öte yandan "ekmek yok, su yok" mealindeki haberlere, ilçedeki bazı kurumlar tepki gösterdi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir sıkıntının kesinlikle yaşanmadığını söyledi.

Bodrum'da kalabalık sezonlara fırıncılarla ve diğer esnafla alışkın olduklarının altını çizen Kocadon, "İlk defa Bodrum böyle bir şey yaşamıyor. Bu Bodrum'a olan rağbetin ve haber değerinin yüksek olmasından kaynaklanan bir haber. Böyle birşey asla yok. Bodrum geçen bayramlarda 1 milyon 600 kişiye hizmet etmiş bir yer. Herkesi konaklatmış, herkese yemeğini yedirmiş, dinlendirmiş, eğlendirmiş ve kendi şehrine geri döndürmüş bir yer. Bodrum'da böyle bir şey olamaz" dedi.

Bodrum'da bu bayramda turist sayısı anlamında bekledikleri rakama ulaşamadıklarını anlatan Kocadon, "Şuanda bir milyonun üzerinde bir turisti ağırlıyoruz. Bu istediğimiz rakam değil. Şuanda bir milyon 200 bin arasında seyrediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda 1 milyon 600 kişiyi gördük" diye konuştu.

Kocadon, Bodrum'da hem asayiş yönünden, hem de belediye hizmetleri anlamında yaşanan bir sıkıntının olmadığını da sözlerine ekledi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon da konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Bodrum'un yoğun tempoya alışkın bir tatil merkezi olduğuna işaret
etti. Kocadon "Bu tür haberlere kimse kanmasın. Bunlar gerçeği yansıtmayan haberlerdir. Bodrum'u karalamak için yapılan haberlerdir" ifadesini kullandı.

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez ise bu yıl turizm sezonunda yüzde 40'a yakın düşüşün olduğunu söyledi. Bodrum esnafının Ramazan bayramı
tatilini beklediğini anlatan Başeğmez, "Bayramda iyi bir hareket bekliyorduk ve bu rakam yüzde 90'a yaklaştı. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Gazetede çıkan olumsuz haberleri de eleştiren Başeğmez, "Gazetelerde çıkan yok 'Bodrum bitti' 'ekmek yok, su yok' gibi haberler kesinlikle doğru değildir. Bütün
hazırlığımızı bayram üzerine yaptık. Bayramda yoğun olacağını biliyorduk. Vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırladığımıza inanıyorum" dedi.

Başeğmez, Bodrum'da yemekler pahalı şeklindeki haberlere ise "Her keseye uygun işletme ve restoranlarımız var. Gelen misafirler mutlaka menüye baksınlar. Biz esnaf
odası olarak tüm üyelerimize tebligatlarımızı yaptık. Bu tür haberlere itibar etmesinler" şeklinde konuştu.

Bodrum'daki bir restoranda dönerci ustası olarak çalışan Mustafa Kazan adlı vatandaş da Bodrum'da ekmek yok gibi haberleri gördüklerini ve çok şaşırdıklarını anlattı.
Yıllardır Bodrum'da dönerci ustası olarak çalıştığını ifade eden Kazan, "Kimse Bodrum'da aç kalmaz. Bodrum'da şuan 2 milyon insan yoktur. Mekanları iş saatinde
gezsinler. Söylendiği gibi insan kalabalığı yok. Bunlar suni gündemlerle insanları kandırmayalım. Çoğu arkadaş kredi kartlarını bile ödeyemedi" diye konuştu.

Öte yandan Bodrum'un dünyaca ünlü barlar sokağı ile Kumbahçe ve Kale Caddelerinde de yerli ve yabancı turistlerin yoğunlukta olduğu gözlendi.


Muhabir: Ali Ballı